Erzurum Haber - 03 Temmuz 2020, Cuma

Pasinler’de el emeği göz nuru eserler sergilendi

Erzurum/zirve2000 Pasinler Halk Eğitim Merkezi tarafından Bulkasım ve Ağcalar Mahallesinde ev hanımlarına yönelik düzenlenen kursların dönem sonu sergileri törenle açıldı.

Bulkasım Mahalle Evinde düzenlenen Dikiş, Nakış, Rölyef ve Hediyelik Eşya Kurslarının dönem sergisi açılışına Pasinler Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Tanrıkulu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Aydın Taşbaşı, usta öğretici Sema Babagil, Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Halime Göşker, kamu kurumlarının şube müdürleri ile Bulmadım mahallesi kursiyerleri ile vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan usta öğretici Sema Babagil, “Bu eserler 6 aylık emeğin sonucu ortaya çıktı. Kadınlarımızın boş vakitlerini değerlendirebilecekleri verimli bir kurs oldu. Bu kursların düzenlenmesi ve kadınlarımızın eğitimli bir şekilde el emeği göz nuru eserler üretmesi ve aile ekonomilerine katkı sağlaması gurur verici bir durumdur. Pasinler Halk Eğitim Müdürümüz de geldiğimiz ilk günden beri çalışmalarımıza destek veriyor. Azimli ve istekli bir şekilde çalışmalarını yürütüyor. İnşallah bu kurs gibi diğer kurslarımızın da açılışını hep birlikte gerçekleştiririz. Bu kursumuzun hanımlara ve ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

İkinci açılış töreni ise Ağcalar Mahallesi’nde yapıldı. Seniha Nart’ın usta öğretici olarak görev aldığı sergi de kursiyerin eserleri büyük ilgi gördü.

Dikiş, nakış kurslarına 12 bayan kursiyer katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra hazırlanan ürünlerinin sergilendiği stantlar katılımcılar tarafından gezildi.

Sergide hediyelik eşya, ahşap boyama, takı tasarım, moda tasarım, ev tekstili, boncuk işleme, dikiş-nakış, çanta yapımı, çeyiz ürünleri, dekoratif ev aksesuarları, yatak odası tekstili gibi kursların ürünleri katılımcıların beğenisine sunuldu.

Serginin açılışında ayrıca katılımcılara bir müzik dinletisi düzenlendi. Falime Göşker’in seslendirdiği birbirinden güzel eserler katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.
sema babagıl (5)

sema babagıl (8)
sema babagıl (1)

sema babagıl (2)

sema babagıl (3)

sema babagıl (4)

sema babagıl (6)

sema babagıl (7)

sema babagıl (9)

Pasinler’de el emeği göz nuru eserler sergilendi Galerisine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*