Erzurum Haber

Pasinler bağrına bastı

Pasinler bağrına bastı
882 Kez
21 Nisan 2015 - 15:21

Erzurum/zirve2000 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum milletvekili adayları ilçe gezilerini aralıksız sürdürüyor. Pasinler’e giden MHP adayları vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandılar. MHP’li adaylar, MHP İlçe Başkanlığını ziyaret etti, esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşların sorunlarını dinlediler.
MHP Erzurum milletvekili adayları Prof. Dr. Kamil Aydın, Ertürk Çimen, Zekai Kaya, Seyfullah Hızarcı, Ömer Durur ve Gökhan Arslan ile İl Başkanı Ahmet Anatepe Pasinler’e adeta çıkarma yaptılar. İlçe girişinde partililer tarafından araç konvoyu ile karşılanan adaylar, ilk olarak MHP Pasinler İlçe Teşkilatını ziyaret ederek Başkan Sedat Sezer’den ilçenin son durumu ile ilgili bilgi aldılar.
Pasinler’de halkın ve partililerin yoğun ilgisiyle karşılanan MHP’li adaylar, esnaf ziyareti yaptı, vatandaşların sorunlarını dinledi, gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ettiler.
MHP İlçe Teşkilatında bir konuşma yapan MHP Milletvekili adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, “Tarım ve hayvancılık şehri olan Erzurum’da, üretici maalesef kazanamaz hale geldi. Dört bir yanından bereket fışkıran topraklara yokluk ve yoksulluk hakim oldu” dedi.
Mahalle köylerde gerçekleştirilen ev toplantılarında konuşan Kamil Aydın, Erzurum’un geçmişte sadece Türkiye’ye değil, bölge ülkelerine bile et ihraç eden bir kent olduğunu vurgulayarak, “Bugün ne yazık ki, ihtiyacımız olan et ve et ürünleri bile Erzurum’a dışarıdan geliyor. Tarımsal üretim dibe vurmuş halde. Üretimin olmadığı yerde güçten ve kazançtan bahsedilemez” diye konuştu.
Erzurum’un tarım ve hayvancılık sektörlerinde yeniden aktif ve dinamik bir hale gelmesinin ancak MHP kadrolarının uzmanlığıyla mümkün olacağını anlatan Kamil Aydın, “Allah’ın izniyle MHP iktidarında çiftçilerimiz, besicilerimiz ve üreticilerimizin yüzü yeniden gülecek. Hayvancılık yeniden ivme kazanacak. Tarımsal üretim canlanacak. Yokluğun hüküm sürdüğü topraklar, yeniden bolluk ve bereketle kucaklaşacak” ifadelerini kullandı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.