Erzurum Haber

Palandöken’i görmeyen kalmasın

Palandöken’i görmeyen kalmasın
406 Kez
12 Mart 2013 - 16:25

Erzurum’da öğrenim gören ve Palandöken’i hiç görmeyen öğrenciler Atatürk Üniversitesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün müşterek projesi kapsamında Palandöken’i görme fırsatı buldu.
Atatürk Üniversitesi’nce hazırlanan ”Palandökeni Görmeyen Kalmasın” projesi kapsamında bugün üniversite öğrencileri Palandöken Kayak Merkezine götürüldü.
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce tahsis edilen araçlarla üniversite öğrencileri Rektörlük binası önünden alınarak Palandöken Kayak merkezine çıkarıldı. Hiç Palandöken’i görmeyen üniversite öğrencileri burayı gezip, kayak yapma ve gondol lift turu atma fırsatını yakaladılar.
Atatürk Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Arık, “Üniversitemiz öğrencilerine yönelik düzenlemiş olduğumuz Palandöken gezisinin ilk ayağı bugün itibariyle başlamıştır. Tüm öğrencilerimizin davet edildiği bu program, haftada 5 gün olacak. Öğrencilerimiz fakülteler önünden araçlarla alınarak, Palandöken Kayak Merkezine götürülmesiyle başlayacak. Bu projenin amacı, üniversite öğrencilerimizi Palandöken Dağı ile tanıştırıp onları kış sporlarına yönlendirmektir.” dedi.
Koordinatör Güney Kaya ise, “Atatürk Üniversitesinde okuyup Palandöken Dağını ve kayak tesislerini görmeden buradan mezun olan birçok öğrencimiz oldu. Bizim amacımız üniversitemizde okuyan bütün öğrencilerimizi Palandöken Dağına çıkararak, kayak merkezlerimizden yararlanmalarını ve kış sporlarına yönlenmelerini sağlamaktır.” şeklinde konuştu
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çimtimar’da, “Erzurum kış şehri olduğundan buraya gelen öğrencilerimizin Palandöken Dağını ve kış sporlarını tanıması açısından Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü ve bazı kurumlardan yardım alarak bu projenin hayata geçirilmesine katkı sağladık.” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.