Erzurum Haber - 01 Nisan 2020, Çarşamba

Palandöken’de dalgalanıyor

1 Mart 2020, 15:11

Suriye’nin İdlib kentinde rejim kuvvetlerinin düzenlediği saldırıda şehit düşen Mehmetçiklerimiz, Palandöken Kayak Merkezi’nde unutulmadı. Erzurum Kayak Kulübü öğrencileri ve antrenörleri ile İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı arama kurtarma timleri, Türk Bayrağını Palandöken’de dalgalandırarak şehitleri andılar.

Manolya Bulut /Pusula

İdlib’de Türk askerlerine düzenlenen hain saldırı sonucu şehit düşen 34 Mehmetçik yurdun dört bir yanında anılmaya devam ediyor. Erzurum’da Kayak Kulübü Sporcuları, Türk Bayrağı eşliğinde zirveden kayarak inerken, Jandarma Arama Kurtarma timleri dev Türk bayrağını göndere çektiler.

Erzurum Kayak Kulübü sporcuları ve antrenörleri, Palandöken Kayak Merkezi’nde 22 numaralı pistten sıfır noktasına kadar Türk Bayrağı eşliğinde kaydılar. 5-16 yaş grubunda olan öğrenciler ile antrenörleri kulüp önünde şehitlerin anısına saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudular. Kayak sırasında sık sık ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’, ‘Her Türk Asker Doğar’, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sloganları atıldı. Kulüp yöneticilerinden Emre Çarıkçıoğlu, “Öğrencilerimizden gelen bir talepti. Bu tarz faaliyetleri genelde biz önerir ve organize ederiz. Ancak bu sefer biz demeden öğrencilerimiz harekete geçtiler. Bize böyle bir etkinlik yapmak istediklerini söylediler. Biz sadece çocuklara kayak öğretmiyoruz. Onların ahlaklı ve vatansever sporcular olarak yetişmeleri için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Metrelerce yükseklikte dalgalandı

Erzurum İl Jandarma Komutanlığına bağlı arama kurtarma ekipleri ise İdlib’de şehit olan askerlerimiz için Palandöken’e dev Türk bayrağı astı. Jandarma timleri, iki tepe üzerine çekilen çelik halatlar üzerinde ilerleyerek dev Türk Bayrağını özenle açtıktan sonra dalgalandırdı. Bu anlar drone ile havadan görüntülendi.

Palandöken’de dalgalanıyor Videosuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*