Erzurum Haber

Palandöken, New York Times Gazetesi’nde

Palandöken, New York Times Gazetesi’nde
433 Kez
18 Ekim 2012 - 17:07

Amerika’nın en ünlü ve en saygın gazetelerinden biri olan New York Times, okuyucularına önerdiği gidilmesi gereken en iyi kış turizmi merkezleri arasına Erzurum’u da aldı. Erzurum, dünya çapındaki 41 kayak merkezi listesinde 18’inci sırada gösterildi.

Universiade 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları ile dikkatleri üzerine çeken Erzurum, New York Times gazetesinde dünyaca ünlü kayak merkezlerinden olan Japonya’daki Niseko, Avustralya’daki Melbourne, İngiltere’deki Manchester ve Estonya’daki Talin’le birlikte yer aldı.
Gazete Erzurum için şu değerlendirmelerde bulundu: “Türkiye, insanların kış sporları için ilk akla gelen bir yer değil, fakat Türkiye üzerinde karların bulunduğu birçok yüksek dağa sahip. Erzurum, 785 bin nüfuslu bir Anadolu kenti olarak Universiade 2011 kış Üniversitelerarası Kış Oyunları’na ev sahipliği yaptı. Şehirden 2 buçuk kilometre uzaklıkta olan Palandöken özellikle İranlı kayakçılar için son derece cazip bir mekan haline geldi. Bu sene merkeze iki tane daha telesiyej ilave edildi. Erzurum’a 17 kilometre uzaklıktaki Konaklı Ski Resort, 6 telesiyej ve 3 bin metrelik kayak pisti ile önemli bir kayak merkezi oldu. Önümüzdeki yıl yeni bir beş yıldızlı otel daha yapılacak.”

 

GÜNLÜK HABER AKIŞI
58 YILDIR HİZMET VERİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KOP DAĞI’NDA MAHSUR KALDILAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BB ERZURUMSPOR TUR ATLADI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
PERSONELE TAM DESTEK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HDP’Lİ ALÇAK!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÖLÜMLE DANS
GÜNLÜK HABER AKIŞI
OTOMOBİL ŞARAMPOLE UÇTU

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.