Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Özlem Yıldız sunuculuk yaptı

11 Mart 2014, 11:41
Özlem Yıldız sunuculuk yaptı

Düşman işgalinden kurtuluşun 96’ıncı yıldönümü sebebiyle Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen şölende buluşan Erzurumlular, İbrahim Erkal, Yavuz Değirmenci, Nurullah Akçayır, Sevcan Orhan konser verdi. Özlem Yıldız’ın sunuculuğunu yaptığı geceye siyasiler de büyük ilgi gösterdi.

ZİRVE 2000 HABER MERKEZİ

Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümünü İstanbul’daki dadaşlar erken kutladı. Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı tarafından düzenlenen Geleneksel Büyük Erzurum Şöleni’nde sevilen sanatçılar türkülerle davetlileri coştururken, geceye siyasiler de büyük ilgi gösterdi.

Bostancı Gösteri merkezinde gerçekleşen şölene TBMM Başkan vekili Meral Akşener, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, AK Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen, MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, siyasiler ve İstanbul’daki Erzurumlular katıldı.

Dedem şehit olmuş

Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı dolayısıyla Bostancı Gösteri Merkezi’de düzenlenen törene katılan Başkan Kadir Topbaş, “Erzurum’un kurtuluşunda dedesi şehit olmuş biri olarak bugünün benim için ne kadar anlamlı olduğunu anlatamam” dedi.
Salonu dolduran Erzurumlulardan büyük ilgi gören Başkan Kadir Topbaş’ın konuşması sık sık ‘İstanbul seninle gurur duyuyor’ tezahüratlarıyla kesildi. Anadolu’nun sevgi ve hoşgörüyle yoğrulduğunu belirterek, “Bu topraklar için kanını, canını veren tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Katledilen analarımızı, bacılarımızı, dedelerimizi de insanlarımızı da hayırla yad ediyorum. Erzurum’un kurtuluşunda dedesi şehit olmuş biri olarak bugünün benim için ne kadar anlamlı olduğunu anlatamam” diye konuştu.
Dünyaya yön veren tarihinde hiç sömürgeci olmamış bir ecdadın evlatları olarak kolkola girerek dünyada yeniden adımızdan söz ettirebileceğimi ifade eden Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü;
“Dadaşlar diyarı Erzurum’un güzel insanları, vatana ve millete karşı derin sevgisi olan Anadolu’nun güzel insanları… Anadolu’nun değişik yerlerinden gelen insanlarımızın oluşturduğu, 15 milyon nüfusuyla Avrupa’nın 23 ülkesinden büyük İstanbul’a hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Elele verdiğimizde dünyada ezber bozan bir milletin evlatları olarak yarınları en ben demeden birlikte inşa etmek zorundayız.”
Türkiye’nin özeti olan İstanbul’da 400 bin civarında Erzurumlunun yaşadığını hatırlatan Başkan Topbaş, “Geçmişi ve değerlerimizi unutmadan geleceği inşa etmeliyiz. Değerlerimizi yitirmememiz gerekiyor. Köklerimizin olduğu yerlerle bağları koparmamalıyız. Çünkü geçmişini unutanların tarihini başkaları yazıyor. Bu buluşmalar bizi birbirimize yaklaştıran ve birbirimizin farkında olmamızı sağlayan önemli organizasyonlar. Bu töreni tertip eden ekibi kutluyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından geceye katılan davetlilere teşekkür plaketi verildi. Geceye katılan Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir’e de günün anısına bir plaket takdim edildi.

Ünlü sunucu Özlem Yıldız’ın sunucu olarak görev aldığı Geleneksel Büyük Erzurum Şöleni’nde İbrahim Erkal, Yavuz Değirmenci, Nurullah Akçayır, Sevcan Orhan konser verdi. Erzurumlular, sevilen türküler eşliğinde kurtuluş coşkusunu gurbette yaşadı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*