Erzurum Haber

Özer Ayık’a ceza kestiler

Özer Ayık’a ceza kestiler
447 Kez
02 Ekim 2012 - 9:49

Palandöken’de  antrenman yaparken tahta kar perdelerine çarparak yaşamını yitiren Milli Kayakçı Aslı Nemutlu’nun (17) ölümü, Kayak Federasyon Başkanı Özer Ayık’ı  güç durumda bıraktı. Ayık,  ’taksirle ölüme sebebiyet vermek’  suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapsi istenirken, idari soruşturma kapsamında da Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü Ceza Kurulu’na sevk edildi.

Ceza Kurulu,  geçtiğimiz  Cuma günü yaptığı toplantıya Başkan Ayık’ı da çağırıp sözlü savunmasını aldı. Federasyon Başkanı suçlamaları kabul etmedi.  Ancak Ceza Kurulu  Ayık’ı pistlerin güvenliğini sağlamadığı gerekçesiyle suçlu bularak 3 ay hak mahrumiyeti cezası verdi.

Karara göre; 3 ay hak mahrumiyeti alan Federasyon Başkanı Ayık’ın başkanlığı sona erecek ve bundan sonra federasyonlarda görev de alamayacak.  Ayık, Erzurum Asliye Ceza Mahkemesi’nde önümüzdeki günlerde hakim önüne çıkacak.

Bugün saat 10.00’da bir araya gelecek olan kayak severler, Başkan Özer Ayık’a verilen cezayı protesto edecek. Kayakçıların bir basın açıklaması yaptıktan sonra kayaklarını yakacakları bildirildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.