Erzurum Haber

Özdilek: Ben düşürmezdim

Özdilek: Ben düşürmezdim
933 Kez
12 Haziran 2019 - 11:54

Erzurum/zirve2000 24. haftada oynanan BB Erzurumspor-Galatasaray maçı sonrası Mavi-beyazlılarla yolları ayrılan Teknik Direktör Şifo Mehmet, iddialı konuştu, “Ben devam etseydim, Erzurumspor düşmezdi” dedi.

Spor Toto Süper Ligin 24. Haftasında oynanan ve 1-1 biten Galatasaray maçından sonra BB Erzurumspor’la yolları ayrılan Teknik direktör Mehmet Özdilek, Süper Lig’de geride kalan sezonu, değerlendirdi. Gündemdeki yabancı futbolcu sayısı konusunda değerlendirmelerde bulunan tecrübeli teknik adam, “Görevimden ayrılmasaydım Büyükşehir Belediye Erzurumspor küme düşmezdi” dedi.

Teknik direktör Mehmet Özdilek, 7 maçta 5 mağlubiyet 2 beraberlik alan bir takımı devraldığını hatırlattı. Özdilek, “7 hafta sonunda Erzurumspor’la birlikteliğimiz başladı. 5 mağlubiyeti, 2 beraberliği olan bir takımla yola devam etmeye çalıştık. 24’ncü haftada ayrılığımız oldu. 17 haftadır buradayız, bu mücadelenin içinde kalmaya çalışıyoruz. 17 haftalık süreçte 4 galibiyet, 8 beraberlik, 5 mağlubiyet almışız. Bugünkü puan 22 olduğuna göre 20 puan almışız. Bunu ortalamaya vurduğunuz zaman maç başına 1.8’e geliyor. Bu da ligde yüksek bir ortalama. Bu ortalama size 40 puan getirir. Dolayısıyla 17 haftalık süreçte sıralama yaparsanız, bu takım kendini 11 sırada yer bulan takım konumda yeralıyor” diye konuştu.

Ayrılık sebebini de açıklayan Özdilek, şunları söyledi:
“Neden ayrıldık. Yönetim içindeki bazı yöneticilerin bizlere karşı olan inanç ve güven konusunda ki eksiliğini gördük. Dolayısıyla bu hassas süreçte bu davranışların bizlere camiaya zarar vereceğini düşünerek ayrılma kararını aldık ekibimle birlikte.”

Görevde olduğu sürece yanlarında olduğunu açıkladığı Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurumspor Kulüp Başkanı Hüseyin Üneş, futbolcu ve taraftarlara teşekkür eden Özdilek, BB. Erzurumspor’a da başarılar diledi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.