Erzurum Haber

Özakalın’dan şampiyonluk sözü…

Özakalın’dan şampiyonluk sözü…
720 Kez
06 Nisan 2015 - 19:53

Erzurum/zirve2000 Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı Saim Özakalın, “Öyle ya da böyle bu takım sezon sonunda 2. Lige çıkacak. Bu konudaki inancımızı hiç kaybetmedik. Ancak o muhteşem taraftarımıza K. Maraş maçında galibiyet hediye edemediğimiz için üzgünüz. Sahaya giren holigan adli bir vakanın yaşanmasına neden olmuştur, biz kendisinden davacıyız” dedi.

Nurullah PALA/ERZURUM
Spor Toto 3. Lig 3. Grupta Pazar günü oynanan BB Erzurumspor, Kahramanmaraş BBSK maçının yankıları sürüyor. Takımın mücadelesinden memnun olduklarını belirten kulüp başkanı Saim Özakalın, “Doksan dakika boyunca galibiyeti hak eden takım bizdik, teknik heyetimiz her türlü atraksiyonu yaptı. Ancak olmadı. Maç 2-2 bitti. Sonuç ne olursa olsun, bizim inancımız ve iddiamız devam ediyor. Öyle ya da böyle biz bu sezonun sonunda şampiyon olarak 2. Lige çıkacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.
Tek üzüntüm muhteşem taraftara üç puan hediye edemedik
BB Erzurumspor Başkanı Saim Özakalın, Pazar günü taraftar rekoru kırdıklarını belirterek, “Türkiye’nin dört bir yanından bizi arayıp, Kazım Karabekir Stadı’ndaki ambiyanstan övgü ile söz ettiler. 3. Ligde oynayan bir takımın bu kadar taraftarı olur mu? Dediler. Ama biz bu taraftara üç puan hediye edememenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kaybettiğimiz 2 puandan çok o muhteşem taraftara galibiyet hediye edememek bizleri üzdü” dedi.
Hakemler mükemmeldi
BB Erzurumspor Başkanı Saim Özakalın, maçın orta hakemi Hüseyin Sabancı ve yardımcılarının dört dörtlük bir müsabaka yönettiklerini belirterek, “İnanıyorum ki, bizim kadar K. Maraşlı yöneticilerde hakemlerin yönetiminden memnun kalmıştır. Bu kadar atmosferi yüksek maça hakemlerin iyi niyetle maç yönetmesi gerçekten takdire şayandır. İki puan kaybettiğimiz bir maçta bile hakemlerin yönetime teşekkür ediyoruz. MHK’nin bu tür atamaları hem ligin kalitesini artırır, hem de Türk futbolunun gelişimine katkı sağlar” dedi.
O, holigandan davacıyız
Mavi-beyazlı kulübün başkanı Saim Özakalın, büyük bir fedakarlık yaparak maça gelip doksan dakika boyunca takımını destekleyen taraftara teşekkür ederken, sahaya giren holigana ateş püskürdü. Özakalın, “Sahaya bu holiganın girmesi koca bir şehrin kaderi ile oynanmasına neden oldu. Onun için biz kendisinden davacıyız, zaten bu olay adli bir olaydır. Eğer o holigan sahaya girmeseydi, hem atağımız kesilmeyecekti, hem de maçın hakemi müsabakayı bitirmeyecekti. Gol dediğin nedir ki, saniyelik olay, belki de biz o pozisyonda 3.golü atıp galip gelecektik. Ama olmadı, inanıyorum ki, bu iki puanı diğer maçlarda telafi edip, şampiyon olacağız” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.