Erzurum Haber

Özakalın net konuştu…

Özakalın net konuştu…
1.062 Kez
07 Mayıs 2015 - 11:29

Erzurum/zirve2000 BB Erzurumspor Başkanı Saim Özakalın, Paly-Off’tan emin olduğunu belirterek, taraftarın yüreğine su serpti. Özakalın, “Anadolu Üsküdar engelini geçip Play-Off’a kalacağız. Bizim tek hedefimiz var, o da 2. Lige çıkmak” dedi.
Emrah AKÇAY/ERZURUM
Spor Toto 3. Lig 3. Grupta son hafta maçında evinde Anadolu Üsküdar ile karşı karşıya gelecek olan BB Erzurumspor’da Kulüp Başkanı Saim Özakalın, Pazar günkü maç öncesinde taraftarı rahatlatıp, yüreklerine su serpecek açıklamalarda bulundu. Özakalın, “Bizim tek hedefimiz var o da 2. Lige çıkmak. Bunu başaracağız. Anadolu Üsküdar engelini aşıp, önce Play-Off’a kalacağız, ardından da 2. Lige çıkacağız” dedi. Futbol Buluşmalarına katılmak için Xanadu Otel’e gelen Özakalın, Play-Off’a kalma konusunda en ufak bir şüphelerinin olmadığını ancak tedbiri de elden bırakmayacaklarını belirten Özakalın, “Rakibimizin gücü belli, şampiyon oldular, Erzurum’a şampiyon gelecekler, biz sahada en iyi şekilde mücadele edip, karşılaşmayı kazanacağız” dedi.
Hedefimizden şaşmadık
Ligde şampiyon olmayı çok istediklerini ve bunun içinde kadro kurduklarını belirten Özakalın, “Maalesef bazen futbolda böyle şeyler olabiliyor. Amacımız direk şampiyon olarak 2. Lige çıkmaktı. Olmadı, bazı şanssızlık ve talihsizlikler yaşadık. Ama önümüzde bir Play-Off şansımız kaldı, bu şansı en iyi şekilde değerlendireceğiz” dedi. Play-Off’ta hangi rakip olursa olsun kazanacaklarının altını çizen Özakalın, “Bizim için bu saatten sonra rakip ismi önemli değil, hangi takım olursa olsun kazanıp yolumuza devam edeceğiz. İnşallah önce Play-Off’a kalacağız, ardından karşımıza çıkan rakibi yeneceğiz ve final maçını da kazanarak şampiyon olacağız” dedi.
Taraftara çağrı yaptı
Önce iç sahada Ankara Demir’den alınan beraberlik ve ardından da Erzin ve Silivri maçlarında alınan mağlubiyetlerin şehirde ve taraftar üzerinde olumsuz etki yaptığına işaret eden Özakalın, “Taraftarımız paniğe kapılmasın, son günlerde üzerlerine çöken ölü toprağını kaldırıp atsınlar, Anadolu Üsküdar engelini geçip, Play-Off havasına girmeliyiz. Bu şehrin insanını Pazar günü takımına sahip çıkmaya ve destek vermeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.