Erzurum Haber

Otobüs ve dolmuşlar 7 kişilik öğrenci tarafından protesto edildi

Otobüs ve dolmuşlar 7 kişilik öğrenci tarafından protesto edildi
385 Kez
30 Nisan 2013 - 16:28

Erzurum’da Atatürk Üniversitesi’ne ulaşım sağlayan otobüs ve dolmuşlar 7 kişilik öğrenci grubu tarafından protesto edildi.
Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerinde öğrenim gören öğrenciler sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden kampüse ulaşım sağlayan otobüs ve dolmuşları protesto etmek için organize oldu. Facebook üzerinden 500’ün üzerinde öğrenci protestoya katılacaklarını bildirdi. Protestoya Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi önünden başlanılacağı belirtilerek saat bildirildi. Beklenilen saat geldiğinde ise 500’e yakın öğrenci yerine sadece 7 öğrenci ve 20’e yakın sivil polis ile 10’un üzerinde özel güvenlik görevlisinin protesto yerinde olduğu görüldü.
Bir süre bekleyişin ardından başka öğrencilerin gelmemesi üzerine 7 kişilik öğrenci grubu protestoyu 7 kişi olarak gerçekleştirdi. Fakülte önünde otobüs durağına kadar ellerindeki pankartlarla slogan atarak yürüyen öğrencilere 20’e yakın polis ve özel güvenlik görevlileri eşlik etti.
Yürüyüş sonrası öğrenciler adına basın açıklaması yapan bir öğrenci, “Üniversitemize ulaşım yapan otobüs ve dolmuşları protesto ediyoruz. Balık istifi gibi yolculuk yapmak istemiyoruz. Öğrencilere karşı hal ve hareketlerini bunlarının beğenmiyoruz. Yetkililer sesimizi duysun. Balık istifine son versinler” dedi.
7 kişilik protesto olaysız bir şekilde sona erdi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.