Erzurum Haber

Oto hırsızlık çetesi çökertildi

Oto hırsızlık çetesi çökertildi
472 Kez
16 Ekim 2012 - 16:15

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından dört ilde düzenlenen operasyonda yakalanan aralarında Milli Eğitim Müfettişi olarak görev yapan bir kişinin de bulunduğu 8 kişi tutuklandı.

Yaklaşık bir yıl süren takibin ardından operasyon için düğmeye basan ekipler, Trabzon, Ankara, Sakarya ve Erzurum’da eşzamanlı operasyon düzenledi.
Operasyonlarda çete lideri olduğu öne sürülen Hüseyin Y., Trabzon’da Milli Eğitim Müfettişi olarak görev yapan ve çete lider yardımcısı olduğu öğrenilen Mustafa V. ile çete üyeleri Ali M., Tayfun B., Uğur U., Çağlar E., Adnan K., “müdür” lakaplı İbrahim E. ve Süleyman B., Yakup E. gözaltına alındı. Çetenin ön yakalamalarında ise Yaşar U gözaltına alınarak tutuklandı.
Sorgulanan şahısların şimdiye kadar Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Giresun, Ankara, Bursa, Eskişehir, Artvin, Ordu ve Trabzon illerinde çok sayıda araç çaldıkları tespit edildi. Genellikle “kuş grubu” araçları düz kontak yöntemiyle çaldıkları belirlenen grubun çaldıkları araçları sattıkları ve change yaptıkları belirlendi. Polis, şüpheli buldukları 113 aracı inceledi ve araçlardan 55 tanesi sahiplerine teslim edildi.
İfadeleri tamamlanan şahıslardan Süleyman B. ile Yakup K serbest bırakılırken diğer 8 kişi adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.