Erzurum Haber

OTCU’NUN OLİMPİYAT YOLCULUĞU

OTCU’NUN OLİMPİYAT YOLCULUĞU
648 Kez
28 Ekim 2020 - 11:39

Erzurum/zirve2000 Palandöken Kartalı Ahmet Otcu, Büyükler Boks Milli Takım, olimpiyat kampına çağrıldı. Avrupa ve Dünya şampiyonalarında kürsüye çıkan milli boksör, kendine güvenenleri mahcup etmemek için söz verdi.

Palandöken Belediyespor’un ‘Palandöken Kartalı’ olarak bilinen milli boksörü Ahmet Otcu’ya milli davet geldi.

Avrupa İkincisi olarak daha önce ülkemize ve şehrimize gümüş madalya getiren Ahmet Otcu, Türkiye Boks Federasyonu tarafından Milli Takım, olimpiyat kampına davet edildi.

Uluslararası müsabakalarda bir çok kez kürsüye çıkan Otcu’nun Olimpiyat kampına davet edilmesi kulübü Palandöken Belediyespor’u da gururlandırdı. Gürkan Sönmez yönetimindeki Mavi-beyazlı kulüp olimpiyat kampına sporcu göndermenin sevincini yaşıyor.

Kendisine güvenenleri mahcup etmeyecek

Başarılı sporculuğunun yanı sıra beyefendi kişiliği ile spor kamuoyunda takdir toplayan ringlerin Palandöken Kartalı Ahmet Otcu, kendisine güvenenleri mahcup etmemenin mücadelesini verecek. Otcu, başta Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar ile Antrenörleri Gürkan Sönmez ve Erol Çavuşoğlu ile Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’in kendisine olan güvenlerini boşa çıkarmamak istiyor.

Şimdiden olimpiyat yolculuğuna çıkan ve Tokyo 2021 Yaz Olimpiyatları’nda boks branşında Milli forma ile ringe çıkmayı hedefleyen Otcu, milli takımın olimpiyat kadrosuna gireceğine inanıyor.

Sönmez: Ahmet’e güveniyoruz

Palandöken Belediyespor Kulüp Başkanı Gürkan Sönmez ,  Büyükler Boks Milli Takımının, 26 Ekim -15 Kasım 2020 tarihleri arasında Kastamonu’da  Azerbaycan ve Romanya Milli takımlarıyla üçlü bir kamp yapacağını belirterek, kampa sporcuları Ahmet Otcu’nun da davet edildiğini söyledi. Tecrübeli spor adamı Sönmez,  “ A Milli kadromuzda Avrupa ve Dünya dereceli sporcularımız var. Bizim yetiştirmiş olduğumuz Ahmet Otcu da iki kere Avrupa üçüncüsü bir kere de Avrupa ikincisi oldu. İnanıyorum ki, Ahmet Otcu, olimpiyat kadrosuna seçilecek ve ülkemizi Tokyo’da temsil edecek. Kendisine güvenimiz tam. Başta sporcum Ahmet Otcu olmak üzere kampa katılacak olan teknik heyet ile diğer milli boksörlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Sunar’a teşekkür etti

Milli boksör, kendilerine her zaman destek veren Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar’a teşekkür etti. Otcu, “ Başkanımız göreve geldiği ilk günden beri hep yanımızda oldu. Bize güzel bir çalışma ortamı oluşturdu. Maddi manevi destekleri ile yanımızda yer aldı. İnşallah bizde olimpiyat kadrosunda yer alarak başkanımızın bize olan güvenini boşa çıkarmayacağız” diye konuştu.

Sunar Başarılar diledi

Palandöken Belediyespor Onursal Başkanı Muhammet Sunar da, Ahmet Otcu’ya başarı dileklerini ileterek, milli boksörün olimpiyat kadrosuna seçileceğine inandığını söyledi.

Başkan Sunar, “Ahmet Otcu, örnek sporcu kimliği ile çevresindekilere ve takım arkadaşlarına idol olmuş bir sporcumuz. İnşallah kendisi olimpiyatlarda ilimizi, ilçemizi ve ülkemizi temsil edecek” dedi.

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.