Erzurum Haber

Oral Et artık aktif hale geldi…

Oral Et artık aktif hale geldi…
1.669 Kez
11 Mart 2013 - 11:14

Cengiz DURULAR / ERZURUM

Erzurum’un eşrafından Oral ailesinin Türkiye’ye kazandırdığı Oral Et Entegre Tesisleri, yeniden işbaşı yapacak. 1987 yılında dönemin Başbakanı Turgut Özal tarafından açılışı yapılan tesis, Türkiye’nin yanı sıra Orta Asya’nın en önemli kuruluşları arasında yer almıştı. Avrupa modeli baz alınarak 14 bin metrekarelik alana kurulan tesis birkaç yıldır kullanılmıyor. Kesim, üretim ve nakliye birimleriyle birlikte yaklaşık bin kişinin umut kapısı olan Oral Et Entegre, kısa zamanda ülkenin önemli ekonomik girdileri arasında haklı bir yer edindi. 19 soğuk hava deposu ve 4 şoklama ünitesine sahip olan  Oral Et Entegre tesisi, Türkiye’de yeniden söz sahibi olmak için harekete geçti. Kurumsal kimliğiyle siyaset ve ekonomi camiasının her zaman gündeminde olan Erzurum’un öz sermayesi, şimdilerde genç ve dinamik bir isimle eski günlere yeniden dönmenin hazırlığını yapıyor. Oral Et Entegre Tesisleri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, ekonomi servisimize yaptığı açıklamada, Avrupa standartlarındaki soğuk ve hijyen zincirine sahip olan işletmelerinin yeniden faaliyete geçeceğini söyledi.

 

“Oral Et Entegre, aktif hale geldi”

Oral Et Entegre Tesisleri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, Orta Asya’nın önemli işletmelerinden biri olan entegre tesislerinin aktif hale geldiğini, bölgenin lokomotif gücü olan sektör paydaşlarını işletmelerini gezmeye davet etti. Erzurum’un tarım ve hayvancılık sayesinde bölgesel gelişimi yakalayacağını belirten Oral, “Erzurum tarım ve hayvancılıkla bölgesinde yükselen bir değere kavuşabilir. Kendimizi bu sorunla alakalı sorumlu hissettiğimiz için tesisi aktif bir hale getirdik. Bütün halkımıza, esnafımıza, tüccarımıza kısacası herkese kapımız açıktır. Tüm sektörlerdeki esnaf ve tüccarı kurumumuza davet ediyoruz. Amacımız Erzurum ve Erzurumlu’ya hizmet etmektir. Siyasetçi, bürokrat ve sivil inisiyatif kurumları başta olmak üzere herkesin desteğini istiyoruz. Tesisimizin Avrupa normlarında tüketiciye hizmet vermektedir. Hijyen ve kalite en büyük önceliğimizdir. Yeniden aynı güç ve heyecanla Erzurum halkına hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

“Burası Avrupa normlarında bir işletmedir”

Oral, tesislerinin Avrupa standardında bir işletme olduğunu ifade ederek, “Bizler Avrupa normlarında Erzurum’da bu tesisin çalışır olduğunu ve aktif hale geldiğini duyurmak için kolları sıvadık. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Hijyenik ürünlerin tüketiciye sunulmasını amaç ediniyoruz. Tesisimiz tam bir et entegre tesisidir. Entegre tesisi olduğu için şarküteri ve mamul, sucuk, salam gibi her şey işletmemizde mevcuttur. Burası günlük 400 baş sığır, 2 bin 500 de küçükbaş hayvanın kesim kapasitesine sahiptir. 19 soğuk hava deposu vardır. 4 şoklama ünitemiz bulunmaktadır. Oral Et Entegre’de sucuk, pastırma, kavurma, salam ve sosis de üretilmektedir” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.