Erzurum Haber

Onur hayatını kaybetti

Onur hayatını kaybetti
485 Kez
31 Mart 2013 - 17:04

Bitlis’in Ahlat ilçesinde Çok Programlı Lisenin bahçesinde yapılan yangın tatbikatında ağır yaralanarak hayatını kaybeden Onur Zeki Akgün’ün yanma anı güvenlik kameralarına yansıdı. Dehşet verici görüntülerde tiner tenekesinin patlamasıyla alev topuna dönen Onur Zeki Akgün, kendisini söndürmek için okulun tuvaletine doğru koşuyor
Bitlis Ahlat Çok Programlı Lisesi’nin bahçesindeki yangın tatbikatı sırasında, tiner tenekesinin patlamasının ardından ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede 89 gün sonra hayatını kaybeden Onur Zeki Akgün’ün yanma anının güvenlik kameralarına yansıdığı ortaya çıktı.
Geçen yıl Ahlat Çok Programlı Lisesi’nin bahçesinde Milli Eğitim Müdürlüğünün gönderdiği yangın genelgesi kapsamında yangın tatbikatı yapıldı. Öğretmen ve okul yöneticileri, okul bahçesine toplanan tahtaları tiner dökerek tutuşturdu. Yangın sönmek üzereyken öğretmenlerden biri okulda yangın tatbikatı yapıldığına ilişkin fotoğraf çekmediklerini söyleyince sönmek üzere olan ateş tekrar alevlendirilmek istendi. Bu sırada öğrencilerden birinin öğretmenin talimatıyla ateşin üzerine 18 kiloluk tenekeden tiner dökmesiyle ortalık bir anda savaş alanına döndü. Tiner tenekesinin patlamasıyla birlikte öğrencilerden G.Ç. ve Onur Zeki Akgün alev topuna döndü. Bu sırada yangın tatbikatını izleyen diğer öğrenci ve öğretmenler sağa sola koşturmaya başladı. Alev topuna dönen Onur Zeki Akgün ise alevler arasında okula doğru koştu. Akgün’ün alevli halini gören bir öğretmen ve öğrenciler ise okulun duvarında asılı olan ve boş olduğu iddia edilen yangın tüpüyle birlikte yanan öğrencinin peşinden koştu. Okulun lavabosuna girerek kendisini söndürmeye çalışan Akgün’ün her yeri yanarken, okul yöneticilerinin yanan öğrenciyi yürüterek dışarı çıkarmaları dikkat çekti.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.