Erzurum Haber - 23 Nisan 2019, Salı

Ona yapılan iftiralar, bizleri derinden üzmektedir

9 Mart 2014, 19:34
Ona yapılan iftiralar, bizleri derinden üzmektedir

Ayşe Nur BAYRAM /ERZURUM

 

Fethullah Gülen Hoca Efendi’nin ailesi ve yakınları dün Polat Renaissance Otel’de bir araya gelerek, düzenledikleri basın toplantısı ile Gülen’e destek verdi.

Toplantıya Gülen’in kardeşleri Seyfullah Gülen, Mesih Gülen, Kutbettin Gülen, Salih Gülen ve kız kardeşi Fazilet Korucuk katıldı.

Gülen ailesi adına basın metnini okuyan Fethullah Gülen’in yeğeni STV Haber Sunucusu Kemal Gülen, “Hepimiz Fethullah Gülen Hocaefendi’nin çocuğuyuz. Ona yapılan iftiralar, bizleri derinden üzmektedir” dedi.

Kemal Gülen, Fethullah Gülen ve cemaati için yapılan yorumları iftira olarak nitelendirdi. Bu söylemleri yapanları aile olarak şiddetle kınadıklarını söyleyen Gülen, onları Hakk’ın adaletine havale ettiklerini belirtti.

Gülen, “Ülkemizde bir süredir muhterem büyüğümüz Fethullah Gülen Hocaefendi ve onun teşvikleriyle Türkiye’nin dünyaya açılan mütebessim yüzü hizmet aleyhinde bir karalama kampanyası sürdürülüyor. Ve bunun yol açtığı ciddi bir kamplaşma yaşanıyor. Yakın tarihimiz bir âlim, kanaat önderi ya da bir hareket hakkında bu denli organize bir iftira ve karalama kampanyasına şahit olmadı. Biz bu tür kampanyaları şiddetle kınıyor ve faillerini daha baştan ma’şeri vicdana ve Hakkın adaletine havale ediyoruz. Erzurum’dan, Ahlat’tan, İstanbul’dan, İzmir’den, Samsun’dan ve bugün yurt dışından gelmiş uzak-yakın akraba ve hısımlar olarak bütün bu nefret söylemlerinden, duyarlı her vatandaş gibi doğrudan ve derinden etkileniyoruz, inciniyoruz. İnsaf, iz’an ve sağduyu sahibi ilim erbabının da kabul edeceği gibi Hoca Efendi, ülkemizin yetiştirdiği nadide şahsiyetlerdin biri, ilim irfan sahibi ve bir gönül mimarıdır, O, bütün hayatım milletin gözü önünde yaşamış, gizlisi saklısı olmayan abide bir şahsiyettir. Değerli büyüğümüzün çocukluğundan itibaren güzel ahlakına, ilim aşkına, peygamber ve sahabe sevgisine herkes şahittir. Onun ihlâs ve samimiyetini, kendisini dine, millete ve insanlığa adamasını, mütevazı fakat vakur duruşunu, helal-haram sınırlarına ve kul hakkına olan titizliliğini yakinen biliyoruz” dedi.

Kemal Gülen, “Bu vesile ile yüce Mevla’dan vatan ve milletimize zeval vermemesini diliyor, daha fazla ihtilafların yol açtığı maddi manevi bereketsizliğe, dâhili ve harici, siyasi ve içtimaî dalgalanmalara maruz kalarak birlik, bütünlük ve dirliğimizin bozulmamasını niyaz ediyoruz ”diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*