Erzurum Haber

Olimpiyatlar için kalpler Erzurum’da atmıştı

Olimpiyatlar için kalpler Erzurum’da atmıştı
454 Kez
02 Haziran 2013 - 21:48

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yakutiye Kent Meydanı’nda  düzenlenen ve Karate 7. Bölge Başkanı Ahmet Çelebi tarafından organize edilen olimpik gösterinin yankıları tüm hızıyla sürüyor. Karatenin 2020 Yaz Olimpiyatları’nda yer alması ve İstanbul 2020’ye destek amacıyla olimpiyat halkası oluşturan ve gösteri yapan karateciler sosyal medyayı salladı. Erzurum’dan başlatılan 2020 İstanbul’a destek ve karatenin olimpiyatlarda yer alması için başlatılan olimpik hareket tüm dünya üzerinde sosyal paylaşım sitelerinde tıklanma ve paylaşım rekorları kırıyor. Erzurum’dan başlatılan hareketin tüm dünyada geniş bir yankı bulması Erzurum adına gurur verici bir gelişme olarak değerlendirildi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın üzerinden 11 gün geçmesine rağmen, karatecilerin olimpik gösterisi sosyal paylaşım sitelerinde tıklanma rekorları kırıyor.

Olimpiyatlar için kalpler Erzurum’da atmıştı

Erzurumlu karateciler, Karate 7. Bölge Başkanı ve aynı zamanda Karate Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Ahmet Çelebi’nin yönetiminde bedenleri ile olimpiyat halkaları oluşturarak gösteri yapmıştı. Bedenleri ve ellerindeki kartonlarla gösteri yapan Erzurumlu karatecilerin kalbi İstanbul 2020 ve karatenin olimpiyatlarda yer alması için destek amacıyla çarpmıştı. Erzurum’da görüntülenen ve fotoğraflanan karate gösterileri tüm dünyada sosyal paylaşım sitelerinde tıklanma rekorları kırarken, dünya üzerindeki karate severlerde dünyanın dikkatini çekmek için Erzurum’dan çekilen fotoğrafları ve görüntüleri paylaştı.

Çelebi: Erzurum’un gururudur

Karate 7. Bölge Başkanı Ahmet Çelebi, Erzurum’dan başlattıkları olimpik gösterinin tüm dünyada sosyal paylaşım sitelerinde geniş bir yankı bulmasından dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek, “Sayın Valiliğimiz ve GHSİM İl Müdürlüğümüzün öncülüğünde Erzurum’da olimpik gösterisi yaparak hem 2020 olimpiyatlarına aday olan İstanbul’a destek verdik. Hemde de karatenin olimpiyatlarda yer alması için bir gösteri yaptık. Tüm dünyada geniş bir yankı bulan gösterilerin Erzurum’da yapılması bizim için bir gurur kaynağıdır” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.