Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Öğrencilere görev düştü

Öğrencilere görev düştü
25 Mayıs 2013 - 12:21

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü birinci sınıf öğrencileri

“Araştırma Projesi” dersi kapsamında kamuoyu yoklaması yaparak Erzurum’un sorunlarını tespit ettiler.

Emrah AKKAYA/ERZURUM

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü birinci sınıf öğrencilerinin hazırladığı “5’inci Araştırma Projesi Poster Sunumu” Atatürk Üniversitesi Oditoryum binasında düzenlendi.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Erzurum İl Müdürlüğü ve Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü birinci sınıf öğrencilerinin ortak çalışmasıyla birlikte yapılan araştırma birçok sorunun gündeme gelmesini sağladı. 106 öğrenci tarafından bir yıllık bir çalışma sonucu hazırlanan 26 çalışma vatandaşlara sunuldu. Oldukça ilginç detayların yer aldığı araştırmaya hem öğrenciler hem de vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Projeler 1 hafta boyunca sergilenecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Erzurum İl Müdürlüğü Temsilcisi Tacettin Sönmez, bu tarz çalışmalara her zaman gereken desteği vereceklerini dile getirerek, “ Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yıldız Akpolat’la çok güzel bir sunuma imza attık. Böyle bir çalışma yaptığımız için mutluyuz. Projedeki amaç halkın sorunlarını dile getirerek çözümler üretebilmek. Biz yaptığımız çalışmayla vatandaşın sesini dile getire bilmişsek ne mutlu bize. Projede emeği geçen hocalarımıza ve öğrenci arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” dedi.

Proje Yöneticisi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yıldız Akpolat, projeleri büyük çabalar sonucunda hazırladıklarını belirterek, “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile bu yıl 5’incisini düzenlediğimiz birinci sınıf öğrencilerinin Araştırma Teknikleri bir ve iki dersi kapsamında yapmış oldukları poster çalışmalarını sunuyorlar. 106 öğrenciyle bir yıl içerisinde toplam 26 proje hazırlandı. Bu projelerde Türkiye’nin ve Erzurum’un temel sorunları tespit edilmeye çalışıldı. Ayrıca insanların yaşadıkları sorunları tespit ederek gözler önüne sermeye çalıştık. Bu çalışmalar bir kamuoyu yoklaması şeklinde oldu. Sosyal bilimler gerçeğin bilimidir. Gerçeğin sorunları ortaya koymak zorundadır. Bizde yaptığımız çalışmayla gerçekleri ortaya koymaya çalıştık” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.