Erzurum Haber

Öğrenciler konferansa büyük ilgi gösterdi

Öğrenciler konferansa büyük ilgi gösterdi
511 Kez
09 Kasım 2012 - 16:42

Global Girişimcilik Haftası münasebetiyle, Atatürk Üniversitesi (AÜ) Genç Endüstri Mühendisliği Kulübü ve Bilge Akademi  tarafından, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haktan Ömeroğlu’nun konuşmacı olduğu bir konferans düzenlendi.

Oditoryum Mavi Salon’da düzenlenen konferansta konuşan Haktan Ömeroğlu, ticarette girişimciliğin önemine değindi. Çok sayıda öğrencinin dinleyici olarak katıldığı konferansta, Türkiye’nin potansiyellerinden ve sektörlerdeki açıktan söz eden Ömeroğlu, 30 milyon genç nüfusa sahip ülkemizin bu açığı kapatacak güçte olduğunu vurguladı. Öğrencilere derslerine iyi çalışmaları ve bunun yanında öğrenimlerini sürdürürken donanımlarını arttırmaları tavsiyelerinde bulunan Haktan Ömeroğlu, aksi takdirde ileride zorluklarla karşılaşacaklarını söyledi. Ömeroğlu, konuşmasının sonunda öğrencilerin girişimcilikle ilgili sorularını cevaplandırdı.

Konferansın ardından, dershane kurucu müdürü Abdullah Samancı ve öğretmen Yavuz Yaşa, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) hakkında öğrencileri bilgilendirdi. 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.