Erzurum Haber

Oğlu açıklama yaptı

Oğlu açıklama yaptı
544 Kez
17 Ocak 2013 - 11:25

Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand’dan (72) kötü haber geldi. Dün safra kesesindeki stent değişimi için ameliyat olan Birand’ın beyin ölümü gerçekleştiği iddia edildi. Hastaneden herhangi bir açıklama yapılmadı ancak oğlu babasının Twitter hesabından ”Halen yoğun bakımda. İyileşmesi için dua ediyoruz” diye yazdı. Kanal D’den yapılan açıklamada da ”Yaşıyor, yoğun bakımda” ifadeleri kullanıldı.

Birand, dün safra kesesindeki stent değişimi için Amerikan Hastanesi’nde ameliyat olmuştu. Birand’ın operasyon sırasında kalbinin durduğu ve doktorların çabasıyla yeniden çalıştırıldığı ortaya çıkmıştı.

Amerikan Hastanesi’nden yapılan açıklamada da “Safra yollarındaki darlığa yönelik bir girişim geçiren Mehmet Ali Birand, gözlenen kardiyak sorunlar nedeniyle yoğun bakımda izlenmektedir” açıklaması yapılmıştı.

OĞLU TWITTER’DA YAZDI

Mehmet Ali Birand’ın oğlu babasının Twitter adresinden yaptığı açıklamada ”Ben Umur Birand, babam halen yoğun bakımda. İyileşmesi için dua ediyoruz. Gösterdiğiniz sıcak ilgi için çok teşekkürler” yazdı.

KANAL D: YOĞUN BAKIMDA, YAŞIYOR

Kanal D Haber Müdürü Salih Selçuk, Birand’ın sağlık durumuna ilişkin, “Birand, yaşıyor, yoğun bakımda” dedi.

HASTANEDEN ‘BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ’ İDDİASINA AÇIKLAMA YOK

Amerikan Hastanesi ise Birand’ın beyin ölümünün gerçekleştiği iddiası ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak beyin ölümü kararı yoğun ünitelerinde, 4 uzmanın onayıyla veriliyor. Ve organ nakli yapılmayacaksa hastanın kalbi durana kadar da tıbbi destek veriliyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.