Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

O BİR DADAŞ

O BİR DADAŞ
127 Kez
08 Temmuz 2021 - 17:28

Erzurum/zirve2000 Manas ÖSYS 2021 sınavına girmek isteyen aday öğrenciler sınav merkezini bulamayınca Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpaslan Ceylan makam aracını tahsis etti. Gençlerin sınava zamanında girmelerini sağlayan Erzurumlu Rektör Ceylan’a Kırgız basını ve sosyal medyadan tebrik yağdı.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) 2021 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı,  pandemi tedbirleri alınarak gerçekleştirildi. Binlerce aday öğrenci, üniversiteye girmek olmak için yarıştı.

Sınavın yapılacağı mekanların tamamı sınav öncesi dezenfekte edildi, girişlerde adayların ateşleri ölçülerek maske ve dezenfektan dağıtıldı, sosyal mesafenin korunmasına özen gösterildi. Rektör Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, sınav süresince salonları gezerek, sınavın işleyişini kontrol etti, velilerle görüştü.

Makam aracını tahsis etti

Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, sınav yerlerini bulamayan öğrencilere makam aracını tahsis ederek gençlerin sınava zamanında girmelerini sağladı. Rektör Ceylan’ın bu davranışı ülke genelinde takdir topladı.  Kırgız basını ve sosyal medyadan Ceylan’a tebrik yağdı. Yapılan yorumlarda Rektör Ceylan’ın Erzurumlu olduğuna atıfta bulunularak, “Çünkü O Bir Dadaş” yorumunda bulunuldu.

Sınav sonrası açıklama yapan Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, “Aday öğrencilerimiz Manas Ailemize katılarak hayallerine ulaşmak için büyük bir heyecanla sınava girdiler. Sınıflarını bulamayan adaylarımızın sınav merkezlerimize ulaşmasına yardımcı olduk. Manas’ta tüm imkânlarımız öğrencinin faydanıza tahsis edilir.” İfadelerini kullandı. iha

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.