Erzurum Haber - 23 Mayıs 2019, Perşembe

Normal karşılıyorum

10 Mart 2014, 11:47
Normal karşılıyorum

Maç sonrası Pusula’ya açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Yavuz İncedal, taraftarın istifa seslerine, saygı duyduğunu söyledi. İncedal, “Taraftar maça geliyor, takımının kazanmasını istiyor. Bu tür durumlardaki reaksiyonunu normal karşılıyorum” dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktör Yavuz İncedal, Manavgat Evrensekispor maçı sonrasında Pusula’ya istifa sesleri ile ilgili olarak açıklama yaptı. Maça gelerek doksan dakika boyunca takımı destekleyen ve futbolcuları ateşleyen taraftara teşekkür eden İncedal, kendisini 89. dakikada istifaya davet eden taraftarların hareketine saygı duyduğunu söyledi. İncedal, “Futbolun doğasında bu tür olaylar var. Taraftar para verip maça geliyor. Şehrinin takımının maç kazanmasını istiyor. Tabi bu tür olumsuz durumlarda da reaksiyonunu gösterebiliyor. Bir futbol adamı olarak bu tür reaksiyonlara saygı duyuyorum. Ancak biz haftalardır, sakat ve cezalı futbolcularla boğuşuyoruz. Taraftarımızın görüşüne saygı duyuyorum. Biz maçı kazanmak için her şeyi yaptık, olmadı. Hakemde bizim önümüze set çekti. Biz sonuna kadar hedefi kovalayacağız” dedi.

Bu maçın hakemi değildi

Erzurum ekibinin hocası, artık önümüzdeki maçlara bakmak zorunda olduklarını belirterek, maçın hakemlerini eleştirdi. Sezon başından beri özellikle deplasmanlarda hakemlerle de boğuştuklarını belirten İncedal, dün Kazım Karabekir Stadı’nda oynanan maçta görev yapan orta hakem Murat Kaya’yı eleştirdi. İncedal, “Bu maçın hakemi Murat Kaya olmamalıydı. Zor maçın altında ezildi. Rakibin sertliğine göz yumdu.  Çok kritik bölgelerde aleyhimize düdük çaldı. Penaltı kararı da kanaatime göre ağırdı” diye konuştu.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*