Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Nikahlarını Küçükler kıydı

Nikahlarını Küçükler kıydı
26 Ağustos 2013 - 11:28

Erzurumlu gazeteci Mahmut Akdağ ile Tebrizli Gazeteci Naeimeh Gherecadaghi Bahram Öğretmenevinde düzenlenen düğünle hayatlarını birleştirdiler. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçüklerin kıydığı nikahın şahitliğini Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar yaptı.

Furkan NEHRİ/ERZURUM

Erzurum’lu gazeteci Mahmut Akdağ, İran’ın Tebriz kentinde aşık olduğu Tebrizli  Naeimeh Gherecadaghi Bahram ile hayatını birleştirdi. İran’da katıldığı bir toplantıda kendisi gibi gazeteci olan Naeimeh Gherecadaghi Bahram ile tanışan Akdağ, yaklaşık bir yıl süren nişanlılık süresi sonunda Erzurum Öğretmen Evi’nde dünya evine girdi. Nikahı kıyan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, iki şehir arasındaki kardeşlik hukukunun bu dereceye gelmesine çok sevindiğini belirterek, “Tebriz bizim kardeş kentimiz. Aramızda yaptığımız ticari anlaşmaların dışında böyle güzel günleri de yaşamak kentimiz adına çok sevindirici bir durumdur. Aramızdaki kardeşlik bağlarının bu dereceye gelmesi bizleri çok mutlu etmiştir. İnşallah çiftimiz iki cihanda da hep mutlu olurlar” dedi. Akdağ’ın nikah şahitliğini yapan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar da, çifte mutluluklar dileyerek bu güzel ana tanıklık etti. Başkan Küçükler imzalar atıldıktan sonra evlilik cüzdanını Tebrizli Gelin Gherecadaghi’ye verdi.

Nikah şahitliğini yapan Bulutlar da genç çifte Kuran-ı Kerim hediye etti. İranlı bir gazeteciyle hayatını birleştiren Akdağ, çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Bir toplantı için gitmiştim. Aşık oldum ve evlendim. Tebriz artık bizim için çok daha yakın bir kent oldu” diye konuştu.

Bizde Pusula Gazetesi olarak Akdağ ve Gherecadaghi çiftimize ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.