Erzurum Haber

Neşe Yıldırım muhtar adayı oldu

Neşe Yıldırım muhtar adayı oldu
852 Kez
22 Aralık 2018 - 17:53

Erzurum/zirve2000 Üniversite öğrencisi, aktif sporcu Neşe Yıldırım, 31 Mart 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Selçuklu Mahalle Muhtarlığına adayı olduğunu açıkladı.

Kadınların ev ve iş yaşamındaki başarısını yerel yönetimlerde de bir anne titizliği ve şefkati ile başaracağıma inancıyla mahalle sakinlerinin desteklerini beklediğini vurgulayan Neşe Yıldırım, kadınların toplumsal sorumluluğunun gereği olarak muhtarlığa aday olduğunu ve kazanacağına inandığını söyledi.

Öncelikle , ailesinin ve ardından yakın çevresi ile kadınların onay ve desteğiyle Selçuklu Mahallesinden aday olmaya karar verdiğini, kadının toplumdaki yeri ve önemiyle yaşamın her alanında başarılı olduğunu, kadınların toplumsal sorumluluğunun her geçen gün arttığını vurgulayan Neşe Yıldırım, “Kadının var olduğu yerde başarı ve toplumsal paylaşma yaşam düzeyimize de yansır. İlçenin ilk kadın muhtar adayı olarak azaları belirleyerek ekip anlayışı içerisinde seçim çalışmalarına başladık. Kalıplaşmış zihniyeti yıkmak için, bayanlarında siyasette kendini göstermek ve pazarlardaki kadınların önünü açmak ve ilçemiz kadınları temsilen Selçuklu Mahallesi muhtar adayı oldum. Çevrem ve ailemin bana olan desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum. Bu anlamda mahallemdeki diğer muhtar adayı olacak rakiplerime de başarılar diliyorum” dedi.

Aziziye İlçesinde ilk kadın muhtar adayı Neşe Yıldırım, “1991 yılında Erzurum’da doğdum büyüdüm. Daha önce ana okullarında öğretmenlik yaptım. Şu anda da halen eğitimime devam ediyorum 2 üniversite okuyorum. Atatürk Üniversitesi Meslek Yüksekokulu. İkinci üniversite olarak da Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Hizmetler Uzamanlığı bölümüne devam ediyorum. Eğitim öğretim hayatımın dışında 15 yıllık aktif sporcuyum ve bir kaç gazetede spor yazarlığı yapıyorum. Kişisel gelişim,etkili iletişim,diksiyon, ikna kabiliyet, motivasyon, beden dili, bilgisayar, çocuk gelişimi ve eğitimi, Osmanlıca gibi 20 farklı eğitim aldım. Bir çok sosyal sorumluluk projelerin de görev aldım ve almaya devam ediyorum. Birikimlerimi insanlara aktarmak için hizmet vermek için daha yaşanılabilir Selçuklu için bende varım demeye geldim. Mahalle sakinlerine hizmet etmek için aday oldum. Mahalle sakinlerini ve özellikle de mahalleli kadınları ziyaret ederek seçim çalışmalarına başladım. Mahallemdeki bayanların sesi olmak istiyorum. Seçildiğim taktirde; işlerini yürütmekte karşılaştıkları sosyal çekinceleri aşamayan kadınlarımıza çok büyük bir kolaylaştırıcı unsur olacağıma inanıyorum. Kadın ve erkeğin yönetim tarzı arasındaki farkındalığı ortaya koyacağıma inanıyorum. Evimin temizliğine, düzenine gösterdiğim özeni bütün mahalleme yansıtmak istiyorum. Kadın hamaratlığını mahallenin her köşesine yansıtmak, ilçemizdeki ilgili kamu-kurum ve kuruluşlarımızla görüşerek sorunun adresi değil, çözümün adresi olmaya çalışacağım” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.