Erzurum Haber

NEREYE DOKUNSAN ELİNDE KALIYOR

NEREYE DOKUNSAN ELİNDE KALIYOR
3.880 Kez
25 Ocak 2021 - 10:15

Erzurum/zirve2000 Erzurum Şehir Hastanesi’nde meydana gelen teknik arızalar bitmek tükenmek bilmiyor. Geçen hafta yaşanan elektrik arızalarının ardından su tesisatı patladı, hasta odaları sular altında kaldı.

Yapımı yılan hikayesine dönen Erzurum Şehir Hastanesi’nde gün geçmiyor ki bir sorun yaşanmasın. İnşaatına 2013 yılında başlanan ve 2020 yılının ocak ayında faaliyete geçen 1200 yatak kapasiteli Erzurum Şehir Hastanesi tam 400 milyon liraya maloldu. Açıldığı günden itibaren teknik sorunlar yaşanan Erzurum Şehir Hastanesi’nde yaşanan sorunların yüklenici firmalar ve taşeron şirketlerin hatasından kaynaklandığı ileri sürüldü.

TAVANI ÇÖKTÜ

Erzurum Şehir Hastanesi’nde ilk sorun Ocak 2020’de yaşandı. Tesisatın içinden geçtiği, havalandırma borularının koptuğu şehir hastanesinde asma tavanlarında çökmesine sebep olmuştu. Büyük bir hasar gören hastanede tamirat ise haftalarca sürmüştü.

 ELEKTRİK TESİSATI ÇÖKTÜ

Geçtiğimiz hafta ise koronavirüs hastalarına hizmet veren Erzurum Şehir Hastanesi’nde elektrik arızası patlak verdi. Hastanenin D,B,C ve H bloklarını kapsayan arıza nedeniyle laboratuvar ve görüntüleme merkezleri durdu. Devreye jeneratörler girdi ancak yeterli olmadı.

 SU TESİSATI PATLADI

Teknik sorunların yaşandığı Erzurum Şehir Hastanesi’nde gün geçmiyor ki bir yeni olay patlak vermesin. Geçtiğimiz hafta elektrik tesisatı çöken şehir hastanesinde bu defa da su tesisatı patladı. Patlayan su tesisatı nedeniyle bazı hasta odalarını su bastı. Birçok hasta odası tavandan akan su nedeniyle adeta göle dönüştü. Hasta yakınları göle dönen odaları kendi imkanları ile boşalttı. Yaşananları cep telefonları ile görüntüleyen hasta yakınları, sorumlulara tepki gösterdi.

SORUMLU KİM?

Erzurum Şehir Hastanesi’nde yaşanan teknik sorunlar, gözlerin yüklenici firmaya çevrilmesine neden oldu. İhaleyi alan Hektaş Grup Gayrimenkul- Ekşioğlu İnşaat A.Ş.’nin ihale şartnamesine göre 5 yıl boyunca çıkan teknik sorunlardan sorumlu olduğu iddia edildi. Yüklenici firma ile ilgili haber merkezimize gelen iddialar ise yenilir yutulur şeyler değil. Yüklenici firmanın inşaatın yapım aşamasında sorumsuz davrandığını, taşeron firmaların yaptığı işleri denetlemediği, mal ve hizmet satın aldığı firmaların bir kısmına para ödemediği, mahkemelerin yıllardır devam ettiği gelen iddialar arasında. Ekşioğlu İnşaat A.Ş.’nin sahibi Süleyman Ekşioğlu’nun kendilerini mağdur ettiğini ileri süren firma sahipleri, verdikleri inşaat malzemelerinin parasını bugüne kadar alamadıklarını söylediler.

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.