Erzurum Haber

Muhteşem Toplantıya Birlik ve Beraberlik Damgasını Vurdu..

Muhteşem Toplantıya Birlik ve Beraberlik Damgasını Vurdu..
1.162 Kez
06 Haziran 2019 - 18:09

Erzurum/zirve2000 Kısa adı ER-GÜR-DER olan Erzurum Şampiyon Güreşçiler Derneği’nin Bayramlaşma ve 4.İstişare Toplantısı Müceldili Konağı’nda yapıldı.

Türkiye’nin en başarılı branşı, Peygamber sporu olan atasporu güreşe gönül vermiş ER-GÜR-DER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İzzet Uçan, Onursal Başkanı Fatih Hikmet Sevim, ikinci başkan Sebahattin Yıldız, Genel Sekreter Sinan Topallı, Genel Kaptan Engin Ağgön, sayman Abdüsselam Eroğlu, sekreter Doç.Dr. Erdoğan Tozoğlu ve asil üye Dursun Kurtoğlu olmak üzere yoğun katılımlarla gerçekleşen toplantıda; Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İzzet Uçan birlik ve beraberliğe değindi. Başkan Uçan,”Gün geçtikçe çığ gibi büyüyen derneğimiz Türk güreşinin omurgasını oluşturan Erzurum güreşi için istişare toplantımızda yol haritamızı çizdik. Elimizden gelen her şeyin en iyisini yaparak bu spor sayesinde ekmek sahibi birisi olarak vefa borcumuzu ödemeye söz verdik” dedi.

Onursal Başkanı Fatih Hikmet Sevim ise konuşmasında Erzurum’un onur tablosu olan şampiyonları takdim ederek derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Başkan Sevim,”Bütün programlarında üst düzey bürokratları ve şampiyon sporcuları bir araya toplayan ER-GÜR-DER yönetimi kısa sürede büyük işlere imza atmıştır, bunlardan bazılarını bahsedecek olursak; istişare toplantıları yapılarak eksiklikler ve hatalarımızı konuştuk. Üst düzey bürokratları ziyaret ederek güreşe faydalı görüşmeler yaptık. Kulüp ziyaretleri yaparak malzeme desteklerinde bulunduk. Hasta ziyaretleri ve taziye ziyaretlerinde bulunduk. Ramazan ayında yardımlar yaptık. iftar yemekleri verdik. Erzurum için çok amaçlı güreş spor salonu projeleri yapılıyoruz, o da kısa sürede hizmete geçecektir. Sporcu Eğtim Merkezi yapımı hızlandırıldı, yakından takip ediyoruz. Eğtim kursları açtık”diye konuştu.

Bayramlaşma ve 4.İstişare Toplantısı’na Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Erzincan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Recep Polat, Ağrı Üniversitesi Dekanı Prof.Dr. Gökhan Bayraktar, Prof.Dr.Serdar Sevimli, eski güreşçilerden Celal Aksoy, Yılmaz Ağgön, Mafer Keleş, Selami Korel, Şerafettin Penekli ve şampiyon güreşçiler, antrenörler, hakemler ve güreşseverler katıldı.
fatih hikmet sevim1

fatih hikmet sevim2

fatih hikmet sevim3

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.