Erzurum Haber

MHP’li adaylar hastaneleri gezdi

MHP’li adaylar hastaneleri gezdi
565 Kez
16 Mayıs 2015 - 20:36

Erzurum/zirve2000 MHP Erzurum Milletvekili adayları Prof. Dr. Kamil Aydın ve Zekai Kaya, kamu kurumlarını ziyaretleri kapsamında hastaneleri ziyaret ederek hastalara geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Nene Hatun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Köşk Aile Sağlığı Merkezi ve Palandöken Hastanelerini ziyaret eden MHP adayları, personelin ve vatandaşların kandilini kutladı. Hasta ve hasta yakınları ile görüşen MHP adayları Aydın ve Kaya, hastalara geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
Ziyaretleriyle ilgili bir açıklamada bulunan MHP Milletvekili adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, “Bugünkü hastane ziyaretlerimiz esnasında sağlıkta büyük atılım iddiasında bulunan hükümetin Erzurum’da ki icraatlarına yakından tanık olduk. Bu icraatlar arasında şehrin sağlık hafızası olan Numune Hastanesi yanı sıra Nihat Kitapçı Göğüs Hastalıkları Hastanesinin de kapanmak üzere olduğuna büyük bir üzüntüyle şahit olduk. Çok gerekli bir sağlık hizmeti olan Göğüs Hastalıkları eski günlerinden çok uzakta görülmektedir. Sağlık hizmetlerinin tüm birimlerinin tek bir kampüste toplanması sosyo-ekonomik şartları ağır olan Erzurum’umuzda hemşerilerimiz için bir ödül değil ceza olmuştur. Bir taraftan uzman hekim ve sağlık personeli eksikliği diğer taraftan ise ulaşım zorlukları Erzurumluyu canından bezdirmiştir” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.