Erzurum Haber

MHP’de Pirimoğlu sesleri

MHP’de Pirimoğlu sesleri
4.062 Kez
24 Nisan 2013 - 11:22

 2014’de yapılacak yerel seçimler öncesinde parti kulislerinde aday isimleri konuşulurken, MHP’de,  teşkilat ve taban tarafından sevilen MYK Üyesi Ömer Haluk Pirimoğlu’nun ismi, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ön plana çıkıyor.

Önümüzdeki yıl yapılacak olan  yerel seçimlerde partilerin kimi aday göstereceği, kamuoyunda merakla beklenirken, kulislerde de bazı isimler konuşulmaya başladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çeşitli vesilelerle Erzurum’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın kazanılması talimatını vermesinin ardından, parti kulislerinde aday adayı olması beklenen  isimler dolaşmaya başladı. Adaylar arasında parti teşkilatlarından kopmamış, herkesin üzerinde ittifak edebileceği isimler tartışılıyor. Teşkilatın sevilen ve birleştirici isimleri arasında ön plana çıkan isimlerden biri olan  Pirimoğlu’nun Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için isabetli bir karar olacağı ifade ediliyor. Erzurum’da sevilen, Ankara’da da Erzurumluların yardımına koşan Ömer Haluk Pirimoğlu’nun adaylığına parti tabanında ve siyasi çevrelerce olumlu bakıldığı ifade ediliyor. Pirimoğlu’na parti üst yönetiminin de sıcak baktığı, belirtiliyor.

Pirimoğlu kimdir

Ömer Haluk Pirimoğlu, uzun yıllar MHP ve MÇP kadrolarında görev aldı.

Teşkilatın sevilen ve birleştirici isimleri arasında ön plana çıkan Pirimoğlu, 1987 genel seçimlerinde MÇP, 1995(Bursa),1999(listeden çekildi), 2002 ve 2007(Bursa) yıllarında ise  MHP’den Erzurum ve Bursa illerinden milletvekili adayı oldu. 2002 seçimlerinde seçilmesi için yeterli oyu almasına rağmen, MHP  barajı aşamadığı için  Pirimoğlu, TBMM’ye gidemedi. Pirimoğlu, 1989 yerel seçimlerinde ise Erzurum Belediye Başkanlığı için MÇP’den aday olmuştu. Pirimoğlu, geçtiğimiz yıl seçildiği Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyeliği görevini sürdürüyor.

 

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.