Erzurum Haber

MHP seçmeni kimi istiyor?

MHP seçmeni kimi istiyor?
2.918 Kez
16 Ekim 2018 - 13:37

Erzurum/zirve2000 Türkiye, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere odaklanırken, Erzurum’da da durum ülke genelinden farksız değil. Erzurum’da Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)’de seçim çalışmaları ve kulisler de hareketlilik kazandı. MHP’li seçmenler Erzurum’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı için güçlü bir isimle seçimlere girmek istiyor. Kulislerde ise birçok Büyükşehir Belediye Başkan aday adayının ismi ön plana çıkıyor.

2009 ve 2014 yıllarında Prof. Dr. Kamil Aydın ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talip olan MHP umduğunu bulamamıştı. Aydın, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde yüzde 33 oy oranıyla 60 bin 472 seçmenin oyunu almıştı. Seçimi AK Parti’nin adayı Ahmet Küçükler kazanmıştı. 2014 yılında ise Kamil Aydın yine aday gösterilmiş ve yüzde 29 oy oranıyla 116 bin 349 oy alarak bu kez başkanlığı Mehmet Sekmen’e kaptırmıştı.

2004 yılında yapılan yerel seçimlerde MHP’li Mahmut Uykusuz’un seçimi kaybetmesinden sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanamayan MHP’de bu seçimin önemi çok büyük. Mehmet Sekmen’in Erzurum’da kan kaybettiğine inanan MHP’liler, bu seçimi güçlü bir adayla kazanma arzusunda… MHP’li seçmenler kulislerde birçok ismi aday adayı olarak görmek istediklerini konuşuyorlar. Özellikle Prof. Dr. Serdar Sevimli’nin ismi ise en çok konuşulanların başında yer alıyor.
MHP’li seçmenlerin aday adayı olarak görmek istedikleri isimler şunlar:

PROF. DR. SERDAR SEVİMLİ
Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Sevimli, genç ve başarılı bir kalp cerrahı… Halkın ve MHP tabanının en çok istediği bir bilim insanı… 2016 yılında yapılan Atatürk Üniversitesi Rektörlük seçimlerinde aday oldu ve seçimi ikinci sırada tamamladı. Her kesimden ve siyasi görüşten insanın sevdiği ve inandığı yardımsever bir gönül adamı… MHP seçmeni ondan çok şey bekliyor.
seçim1
ŞİMŞEK AKPINAR
Atatürk Üniversitesi İktisadi İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. Mali Müşavir. 2000 yılında Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli tarafından İl Başkanlığına atandı. MHP Erzurum Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yaptı. 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Erzurum Bölgesi 2’nci sıradan milletvekili adayı oldu. Ülkücü camiaya ve MHP’ye gönül vermiş olan Şimşek Akpınar’ın ismi de kulislerde konuşuluyor.

ERTÜRK ÇİMEN
Uzun yıllar MHP il başkanlığı yaptı. Yıllarca en fazla vergi veren ve istihdama katkı sağlayan başarılı bir iş insanı… 1994 yılında yine MHP’ den Erzurum Palandöken ilçesinde Belediye Meclis üyesi olarak görev yaptı. 2007, 2011 ve 2015 yıllarında genel seçimlerinde MHP’den milletvekili adayı oldu. MHP camiası Ertürk Çimen’i de aday adayı olarak görmek istiyor.

NECMETTİN TAŞÇI
Eski Oltu Belediye Başkanı. Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Kimya Bölümü mezunu. Bir süre İbrahim Hakkı Hz. Sağlık Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü yaptı. 1999 yılında MHP’den Oltu’ya Belediye Başkanı seçildi. 1999-2003 yılları arasında Belediye Başkanlığı yaptı. Başarılı bir siyasetçi… MHP seçmeninin tercihlerinden birisi…
seçim2
DOÇ. DR. A.GÖKHAN YAZICI
Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğretim üyesi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin 12’nci Olağan Kurultayında Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğine seçildi. 1994- 1999 yılları arası Erzurum Ülkü Ocakları başkanlığı yaptı. Genç bir akademisyen… Uzun yıllardır hem Ülkü Ocaklarına hem de MHP’de aldığı görevleri layıkı ile yerine getirdi.

ADEM YURDİGÜL
MHP MYK üyesi. 2018 genel seçimlerde MHP Erzurum Milletvekili adayı oldu. KKTC Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı. KKTC Lefke Avrupa Sosyal Bilimler Enstitüsü Küresel Siyaset bilimi dalında Yüksek Lisans yaptı. Genç, geleceği parlak bir ülkücü… Genel seçimlerde yaptığı seçim çalışmalarıyla adından sıkça söz ettirdi. MHP tabanının sevdiği bir isim.

DR.SERTAÇ ERCİŞ
Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi… 44 yaşında genç bir akademisyen. MHP tabanının tanıdığı bir isim. Hem akademik çevrede hem de yaptığı sosyal projelerle adından sıkça söz edilen başarılı bir bilim insanı. MHP tabanı Sertaç Erciş’i de aday adayı olarak görmek istiyor.

AHMET KAZANÇ
2014 yılında MHP’den Palandöken Belediye Başkan adayı oldu. 1994-96 yıllarında Konya Ülkü Ocakları Başkanlığını yürüttü. Konya Selçuk Üniversitesi Harita kadastro bölümü ve İİBF’den mezun oldu. Bir süre öğretmenlik yapan Kazanç, Palandöken Belediyesi’nde çeşitli görevlerde bulundu. MHP’ye gönül vermiş bir siyasetçi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
AMBULANS TIR’A ÇARPTI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HASANKALE’YE CAN SUYU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DA İLGİNÇ OLAY
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SEKMEN: ESNAF RAHATLAYACAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM EKSİ 27 OLDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
NEREYE DOKUNSAN ELİNDE KALIYOR

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.