Erzurum Haber

Mehmet Selim Kiraz için taziye mesajı

Mehmet Selim Kiraz için taziye mesajı
357 Kez
02 Nisan 2015 - 14:05

Erzurum/zirve2000 AK Parti Erzurum milletvekili aday adayı Avukat Rıdvan Gül, İstanbul Adliyesi’nde görev başındayken rehin alınan ve teröristler tarafından şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için taziye mesajı yayımladı.
Aday Adayı Avukat Rıdvan Gül, yayımladığı mesajında “Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesi hepimizi derin bir acıya boğdu. Terörün ve şiddetin karşısında, birlik, beraberlik, kardeşlik ve barış içinde huzurla yaşayacağımız bir ülke için daha çok çalışmalıyız. Savcı Kiraz’ı şehit edenler, değerlerimizi hedef alanlar göreceklerdir ki bu alçak saldırılar, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliğini bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da yıkmaya yetmeyecektir. Adaletin uygulanması noktasında görevlerini her koşulda kahramanca yerine getiren yargı mensuplarımızı hedef alan, Türk Milletini derinden üzen bu menfur saldırıyı yapanları’’ ve ‘’gün boyu teröristlerin savcı Kiraz’ın kafasına silah dayayarak yaydıkları fotoğrafları manşetlerinden indirmeyerek, terör propagandası yapan medya kuruluşlarını şiddetle kınıyorum.
Ülkenin kaderini belirleyecek seçimlere çok kısa bir zaman kala yapılan bu menfur eylemin toplumsal birliğimize ve bütünlüğümüze kasteden kirli bir tezgâh olduğunun farkındayız. Demokratik ve meşru talepler ancak demokratik ve meşru yollardan seslendirilir. Terörü ve teröristi şirin gösteren, toplumu ayrışmaya ve nefrete teşvik eden kişi ve kuruluşları sağduyuya davet ediyorum. Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet, ailesine, kıymetli eşi ve yakınlarına, yargı camiamızın tüm mensuplarına baş sağlığı diliyor, tüm yargı camiasına, aziz milletimize sabır ve metanet diliyorum” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.