Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Mehmet Baykan’ı curling merak sardı

11 Mart 2014, 11:39
Mehmet Baykan’ı curling merak sardı

Erzurum’a yapılan ve Türkiye’nin tek curling salonu olan Curling Arena’da sporcuların çalışmasını izleyen Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Curlinge merak sardı. Baykan, curlingde başarılı atışlar yaparak alkış aldı.

ISU Dünya Gençler Short Track  Müsabakalarını izlemek için Erzurum’a gelen Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, curling oynayan bürokratlar kervanına katıldı. 2011 Üniversiade kapsamında Erzurum’a yapılan ve Türkiye’nin tek curling salonu olan Curling Arena’da sporcuların çalışmalarını izleyen Baykan, Antrenörler Fatih Işık ile Sadık Topaloğlu’ndan curling çalışmaları hakkında bilgi aldı. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy da, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a, curling salonunda yaptıkları çalışmalar hakkında brifing verdi. Sporcuların antrenmanını izleyen Spor Genel Müdürü Baykan, eşofman giyerek, curling taşı ile atışlar yaptı. Baykan, atışlardaki başarısı ile tribünlerdeki spor severlerden alkış aldı.

ARTIK ERZURUM’DAN MİLLİ CURLİNGÇİLER ÇIKIYOR

Erzurum’da varoşlar bölgesi olarak bilinen Mecidiye Mahallesi’ne yapılan curling salonunun bu bölgede yapılmasının isabetli olduğunu belirten Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, bütün spor tesislerini faal ve cıvıl cıvıl görmekten mutlu olduğunu söyledi. Baykan, “Devletimiz ve hükümetimizin curling salonunu bu bölgeye yapması isabetli oldu. Artık, bu mahallelerden bu salona gelen öğrenciler, milli takımı temsil eden birer curlingçi oldu. Her yaş kategorisinden artık, bu bölgeden milli curlingçiler çıkıyor. Bu bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.

SPORU GENÇLİĞİN AYAĞINA GÖTÜRÜYORUZ

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, ülke olarak sporda artık çok faal ve başarı elde eden bir konumda olduklarını belirterek, “Eskiden futbolda A Milli Takımımız’ın aldığı sonuçları hepimiz biliyoruz. Çok çalıştık ve sonunda başarılı olduk. Dünya 3’üncüsü olduk, Avrupa’da çeyrek final oynadık, Galatasaray UEFA kupasını kazandı. Bugün A Milli Takımımız Dünya şampiyonasına gidemedi diye çok üzülüyoruz. Sporun Türkiye’de hangi konuma geldiğini bu tür durumlar özetliyor. Biz Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü olarak sporu gençlerimizin ayağına götürüyoruz. Bakanlığımız her gün farklı bir ilde, ilçede spor tesislerini hizmete açıyor. Türkiye’nin artık modern spor tesisleri ve stadyumları var” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*