Erzurum Haber

MECLİS’TE SÖZLÜ TARTIŞMA

MECLİS’TE SÖZLÜ TARTIŞMA
13.230 Kez
14 Aralık 2020 - 12:25

Erzurum/zirve2000 TBMM’de plan bütçe görüşmeleri sırasında söz alan İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli ile AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir arasında söz düellosu yaşandı.

Cihat İncesu/Pusula

TBMM’de sık sık tartışmalara sahne olan plan bütçe görüşmelerinin son gününde Erzurum Milletvekillerinin diyaloğu damga vurdu.  Görüşmeler esnasında söz alan İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, kentin sorunlarını dile getirerek “Erzurum istihdam yaratan yatırımları, devlet himayesindeki yatırımları 1950 ve 1960 arasında almıştır, hangileridir bu? Tortum Hidroelektrik Santrali, Erzurum’a elektrik getiren santral; Atatürk üniversitesi, hamdolsun büyük bir şerefle söyleyebilirim ki Demokrat Parti eski Milletvekili ve Bakanı, dedem profesör Rıfkı Burçaktır kurucusu. Et kombinası, şeker fabrikası… Erzurum bugün millî gelirden yüzde 1’in altında pay alıyor. Bu bir ayıptır, bu bir utançtır Erzurum gibi bir şehrin millî gelirden yüzde 1’in altında pay alması ayıptır” dedi.

Doğal gaz fiyatlarının yüksek olmasına da değinen Cinisli, “ Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili hiç konuşanı ben görmedim AK Parti sıralarında. Erzurum inim inim inliyor bugün doğal gaz fiyatları yüzünden. Soğuktan dükkanında doğal gaz yakamıyor ki evinde yakabilsin bu insanlar. AK Partiye ciddi destek vermesine rağmen yatırımlardan yeterince faydalanamaması vatanını milletini seven her bir hemşehrimi derinden üzüyor” ifadelerini kullandı.

Aydemir itiraz etti   

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir ise Cinisli’ye tepki göstererek, Doğalgazın AK Parti döneminde geldiğini söyledi. Aydemir, “Hiçbir şey yapılmazsa Ovit Tüneli yeter, Erzurum’a deniz getirmişiz biz deniz. Sen ne diyorsun ya?” diyerek tepki gösterdi.

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.