Erzurum Haber

Meclis üyesi adayı

Meclis üyesi adayı
450 Kez
09 Ağustos 2013 - 22:03

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu siyasete atıldığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi olarak bilinen ve geçtiğimiz aylarda ‘Bekçi Celal’ haberleriyle de gündeme gelip ünlenen Celal Kılıçdaroğlu, Buca Belediye Başkan aday adayı Hasan Nebi’nin listesinden belediye meclis üyesi aday adayı olduğunu resmen açıkladı.

Celal Kılıçdaroğlu, resmi başvurusunu yaptıktan sonra CHP Buca Belediyesi Başkanlığı aday adaylığını açıklayan ve şimdiden seçim ofisi de kuran Hasan Nebi ile birlikte kameraların karşısına çıktı.

“ABİM ‘YOLUN AÇIK OLSUN’ DEDİ”

Ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu’nun da onayını aldığını belirten Celal Kılıçdaroğlu, “Abimle görüşmemiz oldu. ‘Yolun açık olsun’ dedi, başarılar diledi. Resmen başvurdum. Baktım Hasan Bey de dürüst, namuslu olduğu için kendisinin yanına geldim ve gücümle de destek vermeye hazırım” dedi.

Belediye meclis üyeliği aday adayı olacağını kısa süre önce facebook sosyal paylaşım sitesinden de duyuranCelal Kılıçdaroğlu, listesinden aday adayı olduğu Hasan Nebi ya da kendisi aday olmasa da CHP’nin Buca’da kazanması için çalışacağını söyledi.

“SADE BİR VATANDAŞ OLARAK SİYASETE ATILMAYA KARAR VERDİM”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi olarak değil sade bir vatandaş olarak siyasete atılmaya karar verdiğini dile getiren Celal Kılıçdaroğlu, “Destekleyeceğiz de diğer adayları. Hasan Bey ile beraber sırt sırta vereceğiz, el ele vereceğiz, inşallah başaracağız da. Küskünlük olmaz. Hasan, Ahmet, Mehmet Bey olur, partimizi yıpratmamak için kim olursa olsun yine desteğimiz sürecektir. Ve aday olsam da olmasam da meclis üyeliğine desteğimiz her zaman sürecektir. Projelerimiz var. Zamanla paylaşacağız sizlerle. Ben genel başkanın kardeşi olarak değil, halk-vatandaş olarak buradayım. Hasan Bey ile sırt sırta, el ele vereceğiz. Başaracağımıza da inanıyorum” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR

Listesinden meclis üyeliği için aday adayı olan Celal Kılıçdaroğlu’na teşekkür eden CHP Buca Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Nebi ise, şunları söyledi:

“Buca’da 15 yıl içerisinde çok şeyler olmuştu, bu enkazı kaldırmada Ercan arkadaşımız başarılı olmuştur. Ercan arkadaşımız yapacağı kadarını yaptı. Ben de CHP örgütünden çıkan bir kardeşiniz olarak, ben de varım dedim. Örgütün içinden geldim. Buca’nın, örgütün ve vatandaşların sorunlarını biliyorum. Meclis üyeliğine başvuranlardan biri de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu. Güzel İzmir’imizin güzel Buca’sında ikamet ediyor. Bu bize bir artıdır. Bunun ruhuyla, sevdiğimiz, saydığımız sayın genel başkanımızın kardeşinin burada siyaset yapması, ayrı bir belediye başkanı olarak bana güç vermiştir. Sayın Celal Bey, meclis üyeliği için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Başvurusunu yaparken Celal Bey, araştırmasının sonunda bize gelip, ‘Sayın Başkan Buca’yı seninle birlikte yönetmek istiyoruz, çünkü Buca halkı seni seviyor, gençliğiniz ve dinamiğinizden yararlanıp size destek vermek istiyoruz’ dedi. Ben de kendisine, genel başkanımızın, abimizin, büyüğümüzün kardeşi olarak bizimle çalışma isteğiniz bize onur verir. Bu onuru bize yaşattığın için sana teşekkür ediyorum. Bizimle çalışman bize güç verir’ dedim. Kendisine benimle bu adayların içinde karar vermesinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kendisi Buca’yı yönetmeye hazır. Buca’da bir ilki yapmamız lazım. Yolumuz iktidar yolu olsun.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.