Erzurum Haber

Meclis toplantısına konuk oldu

Meclis toplantısına konuk oldu
423 Kez
27 Haziran 2013 - 10:40

Erzurum Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Erzurum Ticaret Borsası’nın (ETB) Haziran Ayı Meclis Toplantısı’na konuk oldu.

ETB Meclis Salonu’ndaki toplantı, Meclis Başkanı Mehmet Akgün’ün Başkanlığında gerçekleştirildi.

Gündem’in okunmasıyla başlayan toplantıda daha sonra Genel Sekreter  Veysel Garani Bilici tarafından gelir gider raporları okunarak oylandı. Ardından Borsa Yönetim Kurulu Başkanı İ.Hakkı Hınıslıoğlu, yönetim kurulu faaliyet raporu hakkında üyelere bilgi verdi.  Toplantıda dilek ve temenniler bölümün ardından konuşan Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İ.Hakkı  Hınıslıoğlu , ETB Meclisi’nin aylık toplantılarına, ildeki bürokratları, siyasileri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini konuk ederek kurumlar arası işbirliğini güçlendirmeye çaba göstereceklerini söyledi.

Erzurum Ticaret Borsası olarak her zaman yerel yönetimlerle uyum içerisinde, samimi bir şekilde  çalıştıklarını ifade eden Hınıslıoğlu, ayrıca Erzurum Ticaret Borsası tarafından Coğrafi işaret Belgesi bulunan “Kadayıf Dolması ,Civil Peynir ve Göğermiş Peynir”in  tanıtımının yıl boyunca gerçekleşmesi için Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’tan Kent Meydanında bir yer tahsisinde bulundu. Talebe sıcak bakan Belediye Başkanı Ali Korkut Kent meydanında  tanıtım için yer sözü verdi.

Güzel işler yaptık

Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Borsa Meclis üyelerine sunum yapan Ali Korkut, ilk günden bu yana geçen süreçte belediyenin geçirdiği evrenin sürünme aşamasındaki çocuğun koşma noktasına gelmesine benzetti. Borsa yöneticilerine yaptığı sunumda, işi maaş ödemek olan bir belediyeyi hizmet üreten belediye noktasına taşıdıklarını söyledi. Korkut, sunumuna personel sayısı, belediye hizmet binasının içler acısı durumu ile kısa sürede başlayan değişimle başladı. Hizmet binasından başlayan değişimin Yakutiye Kent Meydanı, 52 park, 25 oyun bahçesi, 25 futbol sahası ile devam ettiğini anlatan Korkut, Üç Kümbetler Projesi, Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projeleri ile insanın olduğu her alana ulaşan hizmetler ile yürüyüşlerinin sürdüğünü belirtti.

Duran belediye başkanı olmadığını, durmaya da niyetinin bulunmadığını söyleyen Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, “Hacıcuma, Taş Mescit, Narmanlı, Sultan Melik, Mehdiefendi, Habibefendi, Rabiahatun, Hasanibasri mahallelerinde kentsel dönüşüm projesi uyguluyoruz. 80 milyon lira civarında kamulaştırma parası ödedik. Her vatandaşımızı razı ederek, rıza Pazar bu işlemleri gerçekleştirdik. Bu para şehir ekonomisinde döndü. Şimdi yapım sürecine geçiyoruz. Arsa satışlarımız yakın zamanda başlayacak. Erzurumlu firmaları tercih edeceğiz. TOKİ müteahhitlerinin şehre artısı yok.  Biz istiyoruz ki yağımızla kendimiz kavrulalım, başkaları değil. Sporun her dalında, kayakta, boksta başarılar elde ettik. Gençliğimizin elinden tutuyoruz. Bunları yaparken zorluklar içerisinden gelen bir belediye olduğumuzu da herkes bilmeli. Bir eli yağda bir eli balda olmadık. Aksine, sıkıntılar içerisinden geldik” dedi.

Sunumun ardından söz alan Borsa Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Başkaya et dağıtımı için yoksullar ile Erzurumlu çiftçi ve besiciler adına teşekkür etti.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.