Erzurum Haber

Mahmut Uçar: Şehrin röntgenini

Mahmut Uçar: Şehrin röntgenini
614 Kez
04 Şubat 2019 - 13:34

Erzurum/zirve2000 AK Parti Erzurum Yakutiye Belediye Başkan Adayı Dr.Mahmut Uçar, yerel seçimlerde göreve gelmeleri durumunda ilk iş olarak şehrin geniş bir röntgenini çekip ona göre çalışmaya başlayacaklarını söyledi.

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler için sahaya inen AK Parti adayları, şu sıralar halkın taleplerini dinliyor. AK Parti Erzurum Yakutiye Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Uçar, ilçenin sorunlarını doğru teşhis edebilmek için doğru hamleler yapmak gerektiğini söyledi. Pusula Gazetesi’ne ziyarette bulunan Mahmut Uçar, projelerini sıraladı. Bir doktor olarak teşhisi koymak için önce bir takım tetkikler yapmak gerektiğini belirten Uçar, “ Şehrin geniş röntgenini çekip bir eylem planı yapacağız. Kısa, orta ve uzun vadede yapılacak işlerin bir eylem planını ortaya koyacağız” dedi.

İstişare şart ortak akıl olmadan başarı olmaz diyen Uçar, “ Bir şehri yeniden inşa bile etseniz o şehri şehir yapan, içinde yaşayan insanlardır. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bizim için vatandaşın ne dediği her şeyin önünde gelir. Yakutiye ilçesi şehrimizin gözbebeği, bugüne kadar partimizin önceki belediye başkanları başarılı çalışmalar yürüttüler. Sayın Ali Korkut ilçeye anlam kattı, çok başarılı çalışmalara imza attı. Bir önceki yönetimden kalan çalışmaların birçoğu sekteye uğramadan devam edecek. Bizim önemli projelerimiz olacak. Ama biz bu projeleri yaparken halk ile iç içe olacağız. Öncelikle onların görüşü olacak. İstişare bizim ana unsurumuz olacak. Yakutiye ilçemiz köyleriyle, mahalleriyle örnek bir yaşam alanına kavuşacak” diye konuştu.

Dönüşecek çok yer var Geçmiş yıllarda yeni oluşturulan ilçelere ağırlık verilirken şehrin içinin biraz geri planda kaldığını ifade eden Mahmut Uçar, “Yakutiye ilçesi geniş bir alana sahip, ticaretin ana damarları bu bölge üzerinden yürüyor. İlçede doğru projeler yapılmış ama hala dönüşmeyi bekleyen onlarca yer var. Süratle bu bölgelere yoğunlaşacağız. Şehrin trafik yoğunluğu kadar çarpık yapılaşmada ilçede mevcut, bunlar üzerinde ciddi projeler yapıp hızla harekete geçeğiz” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.