Erzurum Haber

Madalya avcısı Gülbeyi

Madalya avcısı Gülbeyi
445 Kez
06 Mayıs 2013 - 11:41

Nurullah PALA-ERZURUM

Erzurumlu Milli halterci Gülbeyi Akti, Akdeniz Oyunları’nda şampiyonluk kürsüsüne çıkma için kolları sıvadı. Bugünlerde Antalya Kemer’de hazırlıklarını sürdüren ve Milli takım seçmelerine bilenen Gülbeyi Akti, 56 kilodada Milli takım seçmelerini kazanıp, adını Akdeniz Oyunları’na yazdırmak istiyor. Mersin’de yapılıcak olan 2013 Akdeniz Yaz Spor Oyunları’nda ülkemizi halterde temsil etmek isteyen Gülbeyi Akti, milli takım seçmelerini de kazanacağına inanıyor. Erzurumlu Milli halterci, “Hedefim ülkemizde yapılacak olan Akdeniz Yaz Spor Oyunları’nda Milli forma ile barın altına girmek ve rekor kracağım bir kaldırış yapmak, bunun için bugünlerde Kemer’de antrenmanlarımı yapıyorum” dedi.

Madalya avcısı Gülbeyi

Erzurumlu Milli Halterci Gülbeyi Akti’nin sporculuk tarihi başarılarla dolu. Antrenör Hüseyin Çelik’in yetiştirdiği Gülbeyi Akti’nin çok sayıda Türkiye şampiyonluğu ve uluslararası dereceleri bulunuyor. Adeta bir madalya avcısı olan Gülbeyi Akti, altın madalyalar koleksiyonuna yeni bir madalya daha eklemek istiyor. Bugünlerde harıl harıl Milli takım seçmeleri için hazırlanan Gülbeyi Akti, “Rekor kırmayı çok özledim. İnanıyorum ki, Kemer kampını çok iyi değerlendirip, Milli takım seçmelerini kazanıp, Akdeniz Oyunları Milli takım kafilesinde yer alacağım. Beni sevenlere ve ülkemize Akdeniz oyunlarında altın madalya hediye edeceğim” diye konuştu.

Bu arada Erzurumlu Milli Halterci, yine Erzurumlu olan ünlü televizyon yapımcısı Acun Ilıcalı’nın ‘Yeteneksizsiniz’ adlı yarışma programında gösteri yapmış ve tur atlamıştı.

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.