Erzurum Haber

Kulislerde bu isimler konuşuluyor

Kulislerde bu isimler konuşuluyor
3.360 Kez
08 Ekim 2018 - 10:19

Erzurum/zirve2000 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde aday adaylarının da isimleri kulislerde konuşulmaya başlandı. Erzurum’da özellikle AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkanlığı için birçok isim gündeme gelmeye başladı.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere 6 ay gibi bir zaman olmasına rağmen siyasi kulisler hareketlenmeye başladı. AK Parti’nin seçim takvimine göre aday adayları, 5-12 Kasım tarihlerinde başvurularını yapabilecekler.

Erzurum’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kulislerde aday adaylarının isimleri konuşulmaya başlandı. AK Partili seçmenler Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istedikleri kişilerin aday olması halinde daha iyi hizmet alacaklarını ileri sürüyorlar. Kulislerde hem mevcut başkan Mehmet Sekmen’in hem de ismi yeni isimlerin konuşulması aday adaylığı sürecinin çok hareketli geçeceğini gösteriyor. Daha şimdiden 10 kadar ismin konuşulduğu siyasi kulislerde, önümüzdeki günlerde yeni aday adaylarının isimleri de ortaya çıkacak.

İşte seçmenin aday olarak görmek istediği isimler:

DR. RECEP AKDAĞ: AK Parti Erzurum Milletvekili. Eski Sağlık Bakanı, Eski Başbakan Yardımcısı. Seçmenler Akdağ’ın siyasi tecrübesi ve uzun yıllar bakanlık yapmasının Erzurum’a hizmet anlamında büyük fayda sağlayacağını düşünüyor. AK Partili seçmenler Akdağ’ın milletvekili olmasına rağmen Büyükşehir Belediye Başkanı olmasını bekliyorlar.

PROF. DR. MUSTAFA ILICALI: Eski AK Parti Milletvekili. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi mezunu… Ulaştırma Profesörü. 2 dönem AK Parti Erzurum milletvekilliği yaptı. Tecrübeli bir siyasetçi… Seçmenler, Mustafa Ilıcalı’nın bu tecrübelerini Erzurum için kullanmasını istiyor.

DR.CENGİZ YAVİLİOĞLU: Eski AK Parti Milletvekili. Eski Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu. Bir dönem Erzurum AK Parti Milletvekili olarak görev yaptı. Seçmenler 48 yaşındaki Yavilioğlu’nun ekonomi konusundaki tecrübesi siyasi kariyerinin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yeterli olduğu kanısını taşıyor.

MEHMET SEKMEN: Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı… Görev yaptığı 4 yıl boyunca Erzurum’da önemli hizmetlere imza attı. Seçmen, Sekmen’in başarılı olduğunu savunuyor. Yeniden belediye başkanı olmasını isteyen seçmenler, park, bahçe, kaldırım, yol, asfalt, içme suyu, çevre düzenlemesi konularında Sekmen’in başarılı olduğunu söylüyorlar.
seçim erzurum
MEHMET EMİN ÖZ: AK Parti İl Başkanı. Uzun yıllar Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nde görev yaptı. Hem bürokrasi hem de siyasi tecrübesi var. Seçmenler, Öz’ün Belediye Başkanlı için aday gösterilmesi halinde oy vereceklerini vadediyorlar.

LÜTFÜ YÜCELİK: Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı… ERÇİMSAN Yönetim Kurulu Başkanı… Uzun yıllardır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını başarılı bir şekilde yürütüyor. ERÇİMSAN Holding’in başarısı tüm Türkiye’de örnek olarak gösteriliyor. Bir fabrika ile başladığı yatırım serüvenini tüm ülkeye yaydı. Seçmenler, Yücelik’in iş hayatındaki başarısını yerel yönetimde de devam ettireceğini düşünüyorlar.

ALİ KORKUT: Yakutiye Belediye Başkanı. 2 dönemden beri Yakutiye Belediye Başkanlığını başarılı bir şekilde yürütüyor. Mimar… Erzurum’da çevre düzenlemesi, tarihi eserlerin ortaya çıkarılması ve temizlik konusunda çok başarılı bulunuyor. AK Partili seçmen Ali Korkut’un Büyükşehir’de de başarılı olacağı inancında…

HAKTAN ÖMEROĞLU: AK Parti Palandöken İlçe Başkanı. Başarılı iş adamı ve siyasetçi… Uzun yıllardır başarılı bir şekilde İlçe Başkanlığı yapıyor. AK Partili seçmenler, Haktan Ömeroğlu’nun belediye başkanlığını da hakkıyla yapacağına inanıyor.
seçim erzurum1
HÜSEYİN KOÇAN: Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı… Belediyecilik tecrübesi var. Mehmet Sekmen döneminde başkan yardımcılığı yaptı. Her kesim tarafından sevilen bir isim… Kulislerde Koçan’ın da ismi geçiyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.