Erzurum Haber

Kulisler karıştı

Kulisler karıştı
1.101 Kez
30 Kasım 2018 - 13:48

Erzurum/zirve2000 Erzurum siyasetinde bugün Serdar Sevimli iddiası konuşulurken, şehirdeki ikinci bomba gündemi ‘ithal aday’ söylentisi oluşturdu. AK Parti’den Palandöken Belediye Başkanlığı için İstanbul Kartal’da yaşayan İlhan Özer isimli bir işadamının aday gösterileceği iddiası kulislerde yüksek sesle konuşulmaya başlarken, adaylığının ise, büyük ölçüde netleştiği ileri sürüldü.

AK Parti’nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Sekmen’in yeniden gösterilmesinin ardından gözler bu kez ilçelere çevrildi. Bugün MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Sevimli’nin adaylığının geri çekileceği iddiası ile çalkanan Erzurum’un siyaset kulisleri, akşama doğru adeta bomba bir gündemle daha tanıştı. Ankara kaynaklı edinilen bilgilere göre; AK Parti’den Palandöken Belediye Başkanlığı’na aday olarak İlhan Özer isimli bir işadamı gösterilecek.

İstanbul Kartal’da yaşadığı öğrenilen işadamının adaylığının neredeyse netleştiği konuşulurken, resmi açıklamanın ise, önümüzdeki günlerde yapılacağı ifade edildi.

‘İTHAL ADAY’ SÖYLENTİLERİ YENİDEN…
Erzurum gündemine bomba gibi düşen bu iddianın doğruluk payı araştırılırken, kamuoyundaki ‘ithal aday’ söylentileri bir kez daha ayyuka çıktı. Şehir kamuoyu, “Erzurum’un kendi kartalları Erzurum’a fazlasıyla yeter” diyerek, siyasi partilerin Erzurum dışından aday gösterme alışkanlıklarından artık vazgeçmeleri çağrısında bulundu.

Böyle bir dayatmanın kesinlikle kabul edilemez olduğuna vurgu yapan Erzurumlular, AK Parti’nin milletvekillerine de çağrıda bulunarak, “Böyle bir durumu kesinlikle kabul etmiyoruz. Erzurum’un kendi beşeri sermayesi kendisine yetmiyor mu ki; Kartal’dan aday getiriliyor. AK Partili milletvekillerimiz, eğer varsa böyle bir girişim, bunun önüne geçmeli ve buna kesinlikle müsaade etmemelidir” diye konuştular.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÖZ YÖNETİMİ BELİRLEDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
AMBULANS TIR’A ÇARPTI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HASANKALE’YE CAN SUYU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DA İLGİNÇ OLAY
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SEKMEN: ESNAF RAHATLAYACAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM EKSİ 27 OLDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
NEREYE DOKUNSAN ELİNDE KALIYOR

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.