Erzurum Haber

Kredi kartına kurbanlık

Kredi kartına kurbanlık
529 Kez
14 Ekim 2012 - 13:13

Yaklaşan kurban bayramı öncesi kara kara düşünen vatandaşların imdadına, kredi kartına taksitle satılan kurbanlıklar yetişti. Yalova yolundaki Özdilek Alışveriş Merkezi’nde kredi kartıyla satışa sunulan kurbanlıklar vatandaşların yeni gözdesi oldu. Canlı olarak kilogramı 14 lira 50 kuruştan tartılarak fiyatı belirlenen kurbanlıklara müşterinin kullandığı kredi kartına göre 10 eşit taksitle ödeme kolaylığı sağlanıyor. Kartlı satışlara talep yüksek olurken, firma müşterine kesim kolaylığı da sağlıyor.

Bayram boyunca yaklaşık bin küçükbaş hayvanı satmayı hedeflediklerini ifade eden Özdilek Alışveriş Merkezi’nde görevli Veteriner Hekim Tolga Tüzüner, “Kurbanlık satışlarımızda kredi kartına taksit seçenekleri olması müşterilerimize cazip geliyor. Satışlarımız gayet iyi, talep yüksek. Şu an 500 hayvanımız bulunuyor. Bayrama kadar binin üzerindeki satış hedefimize ulaşacağız” dedi.
Kredi kartına taksit yapılmasının müşterilere çok cazip geldiğini ifade eden Tüzüner, “Yaklaşan bayram öncesi bir anda bu kadar meblağı çıkarmak yerine bunun taksitle uygun ödeme koşullarıyla yapması müşterimize daha cazip geliyor. O yüzden kredi kartlı satışlarımız şuan yoğunlukta. Hayvanların kiloyla tartılarak verilmesi ve faturalı olması da tabi ki satışlarımızı olumlu etkiliyor. Şu an koçlarımızı, kilogramı 14,50 liradan baskül fiyatıyla veriyoruz” diye konuştu.
Ayrıca Tüzüner, dileyen müşterilerin kurbanlıklarını İslami usullere uygun ve hijyenik bir ortamda kesilerek etlerinin tesliminin de yapılacağını sözlerine ekledi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.