Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Köşk köyüne misafir oldular

Köşk köyüne misafir oldular
07 Nisan 2013 - 12:39

İRAN’ın Doğu Azerbaycan Valisi Ahmet Alirızabeygi başkanlığındaki heyet Erzurum’un merkez Yakutiye İlçesi’ne bağlı Köşk Köyü’nde incelemelerde bulundu.

İran’ın Doğu Azerbaycan Valisi Ahmet Alirızabeygi başkanlığındaki işadamı ve yönecilerden oluşan heyet, merkeze 27 kilometre uzaklıktaki Yakutuye ilçesine bağlı Köşk Köyünde Muhtar Duralı Gökkaya karşıladı. Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı, İran’ın Erzurum Başkonsolosu Rıza Kılıçhan’ın da hazır bulunduğu inceleme köy camiinden başladı. Konuk Vali Ahmet Alirızbeygi, İmam Ömer Çınar’a üzerinde Tebriz’deki Şairler Mezarlığının (Makber’i Şuara) anıtının bulunduğunu plaket hediye etti. Muhtar Duralı Gökkaya, daha sonra İranlı konuklarına yöresel lezzetlerden oluşan köy kahvaltısı ikram etti.

Köy halkının ekonomik durumunu ve yaşantısını merak ettiğini söyleyen Vali Alirızabeygi “Bana göre köy halkının gelirinin daha da artması, göç vermemesi gerekiyor. Bunun için de ekonomisinin iyi olması lazım. Takdir edersiniz ki birkaç büyük ve küçükbaş hayvan yetiştirmekle, kısıtlı bir tarımla uğraşmak köy halkının ekonomik durumunu iyileştirmeye yetmez. Bizlerin görevi, köyde yaşayanların zaman içinde hayvan sayılarını fazlalaştırarak iyiye götürmektir” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.