Erzurum Haber

Köprüköy’de MHP rüzgarı

Köprüköy’de MHP rüzgarı
516 Kez
30 Nisan 2015 - 19:44

Erzurum/zirve2000 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum Milletvekili adayı Prof. Dr. Kamil Aydın ve Zekai Kaya, Köprüköy ilçesinde MHP rüzgarı estirdi. Beraberinde partili yöneticilerle seçim ziyaretlerinde bulunan adaylar, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
MHP’nin Erzurum’daki seçim çalışmaları son sürat devam ediyor. MHP Erzurum Milletvekili adayları Prof. Dr. Kamil Aydın ve Zekai Kaya, Köprüköy ilçe merkezi ve bağlı köylerde temposu yüksek bir seçim çalışmasına imza attı. Köprüköy, Yağan, Emre Köyü, Buğdaylı, Güzelhisar ve Dumankaya’da çalmadık kapı bırakmayan MHP’li adaylar, vatandaşlardan büyük ilgi gördüler. 7 Haziran’daki seçimleri sabırsızlıkla beklediklerini kaydeden Köprüköylüler, “Bu iktidara hesap sormanın vakti artık gelmiştir” ifadelerini kullandılar.
VATANDAŞLAR, MHP’Lİ ADAYLARA DERT YANDI
MHP Milletvekili adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, Erzurum’un tıpkı diğer ilçeleri gibi Köprüköy’ün de ihmal edildiğini, tarım ve hayvancılığın tükenme noktasına getirildiğini, besicinin ve çiftçinin kaderine terk edildiğini vurgulayarak, “Köprüköylülerin çektiği bu çile artık yetmiştir” dedi.
İlçeye bağlı köylerde temaslarda bulunan Kamil Aydın ve Zekai Kaya, çiftçilerin şikayetlerini dinledi, beklentilerine kulak verdi. Köprüköylü çiftçiler, borç batağında yüzdüklerini dile getirerek, “Ürettiğimiz para etmiyor, elimizde hayvan kalmadı, sata-sata biçare kaldık” diye konuştular.
Çiftçiler, hükümetin üreticiye verdiği hiçbir sözü yerine getirmediğini belirterek, “Üretim durdu, ürettiğimizi de zaten satamıyoruz. Malımız para etmiyor, çiftimiz çubuğumuz para etmiyor. Alnımızın terini bile değerinde satamıyoruz” şeklinde konuştular. KAMİL AYDIN: BUNLAR ÜRETMEMEYİ TEŞVİK EDİYOR
Prof. Dr. Kamil Aydın, üreticinin, besicinin ve çiftçinin sorunlarının ancak ve ancak MHP iktidarı ile son bulacağını ifade ederek, 7 Haziran seçimlerinin sadece Köprüköy için değil, tüm ilçeleriyle Erzurum ve dolayısıyla Türkiye’nin kurtuluşu anlamına geleceğini vurguladı.
MHP’nin görev aldığı geçmiş iktidarlarda tarım ve hayvancılık sektörlerinin en kazançlı dönemlerini geçirdiklerini anımsatan Kamil Aydın, “Biz üretimi teşvik etmiştik, üretici üreterek kazansın istemiştik. Ama bunlar böyle değil. Bunlar üretimi teşvik etmiyor, bunlar resmen üretmemeyi teşvik ediyorlar” ifadelerini kullandı.
ZEKAİ KAYA: YARALARA BİZ MERHEM OLACAĞIZ
AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Zekai Kaya ise, iktidar yürüyüşünü başlatan MHP’nin 7 Haziran’dan sonra halkın hemen her alanda yaralarına merhem olacağını dile getirdi.
Köprüköy, Yağan, Emre Köyü, Buğdaylı, Güzelhisar ve Dumankaya’daki temasları boyunca vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Zekai Kaya, bayan seçmenlerin de ilgi odağı oldu. Kamil Aydın ve Zekai Kaya ile adaylara eşlik eden partilileri bozkurt selamı ile selamlayan bayanlar, 7 Haziran seçimlerinde tercihlerinin kesinlikle MHP’den yana olacağını ifade ettiler.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.