Erzurum Haber

Köpekler korku salıyor

Köpekler korku salıyor
687 Kez
15 Temmuz 2013 - 11:25

Erzurum Yakutiye Meydanı’nda ki Ramazan etkinliklerini izlemeye gelen vatandaşlar, insanlara korku verircesine bilinçsizce kalabalık içerisinde dolaştırılan köpeklerden rahatsızlık duyuyor.
Erzurum’un Yakutiye ilçesi Cumhuriyet Caddesinde iftar sonrası adeta İstiklal Caddesini andıran bir yoğunluk yaşanıyor. Kent Ramazan ayında yerli ve yabancı birçok insanı ağırlarken bilinçsizce dolaştırılan köpekler şikayet konusu. İftar sonrası Yakutiye Meydanı’nda düzenlenen etkinlikleri rahatlıkla izleyemediklerini dile getiren vatandaşlar, “İftardan sonra ailemizle birlikte etkinlikleri izlemeye geliyoruz. Ama burada rahat edemiyoruz. Çünkü bazı kişiler tarafından dolaştırılan köpekler bizi rahatsız ediyor. Bundan büyük rahatsızlık duyuyoruz.” dedi.
Özellikle 18 yaş altı gençlerin insanları bilinçli olarak rahatsız edercesine gezdirdikleri köpekleri üzerlerine doğru saldıklarını belirten vatandaşlar, “Ramazan ayı Erzurum’da çok iyi. Havası nedeniyle birçok insan buraya geliyor. Batı illerinde aşırı sıcak olduğundan Erzurum’un yayla havası tercih ediliyor. İftar sonrasında da güzel etkinlikler, Cumhuriyet Caddesi, semaver çayları, her şey güzel. Sorun olan insanları rahatsız eden noktalar ise herkes ailesiyle, eşiyle, dostuyla caddeye çıkıyor. Burada özellikle 18 yaş altı çocuklar, gençler. İnsanları huzursuz ediyor. Gezdirdikleri köpeklerle insanlara korku salıyorlar. Başkasının huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yok. Emniyet tedbir alıyor. Ama gözlemlenende şu. Etkinliklerin dışarısında polis ekipleri görev alıyorlar. Herkes adet yerini bulsun mantığı davranılıyor. İnsanlar rahatsız, huzursuz oluyor. Suç işlendikten sonra gidip suçluyu yakalamaktansa suça tedbir almak daha doğru olanı değil mi ? Polislerin gözü önünde köpekleri kızların üzerlerine salıyorlar müdahale eden yok. Halka korku verecek şekilde, kimliksiz köpeklerin gezdirenlere ceza uygulanmıyor mu ?” diye konuştular.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.