Erzurum Haber

‘Kömürü yetmeyen yine alabilir’

‘Kömürü yetmeyen yine alabilir’
352 Kez
07 Şubat 2013 - 11:35

Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı, “Yakutiye İlçesinde oturup da Yakutiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) başvuran hiç kimse ‘ben kömür alamadım’ diyemez. Her kim kömür alamadım diyorsa ‘yalan söylüyordur.’ Kömürü biten vatandaşımız var ise; Bize kömür taleplerini iletip kömür alabilirler.” Dedi.

Yakutiye İlçesi Aşağı Sanayi Mahallesi’nde oturan bazı vatandaşların,‘Her yere kömür dağıtılmadı. Bize kömür verilmedi’ şikayetleri üzerine Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı açıklamalarda bulundu: Kaymakam Katırcı,’Yakutiye İlçesine dağıtılmak üzere 2013 yılı içerisinde 18 bin ton toplam kömür gelmiştir. Yakutiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına (SYDV) başvuran 7200 aileye dağıtılmıştır. Aile başına 2,5 ton kömür verilmiştir.

Yakutiye İlçesinde oturup da Yakutiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) başvuran hiç kimse ‘ben kömür alamadım’ diyemez. Her kim kömür alamadım diyorsa ‘yalan söylüyordur’” diye belirtti.

Kaymakam Ahmet Katırcı, “Kömürü biten hatta yeterli gelmeyen vatandaşımız var ise; Bize kömür taleplerini iletip kömür alabilirler.” Dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.