Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Kitap topladılar

Kitap topladılar
21 Mart 2013 - 11:39

Erzurum Yakutiye Kaymakamlığı ve Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Okullar Kitap Dolsun, Kitaplar Hayat Olsun”  kampanyası 1 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasında Yakutiye ilçesinde ve sosyal medya aracılığıyla Türkiye genelinde başlatıldı.

Kampanya Yakutiye Kız Teknik Ve Meslek Lisesi spor salonunda yapılan programla tanıtıldı. Programa Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Erzurum İl Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı, Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ve çok sayıda davetli katıldı. Program kapsamında Öztürk en çok kitabı okuyan öğrencilere hediye verdi. Yakutiye İlçesinde ortaöğretim kurumları arasında en fazla kitabı okumalarından dolayı kampanya Yakutiye Kız Teknik Ve Meslek Lisesinde uygulanmaya başladı. Bu kampanya kapsamında Yakutiye İlçesinde bulunan ilk ve ortaokullara kitap ve kitaplık yardımında bulunuyor.

Vali Sebahattin Öztürk yaptığı konuşmada, “Kitap sayesinde insanlar bilgilerini bir sonraki kuşağa kolaylıkla aktarabiliyor. Kitap sayesinden insanlar birçok doğruyu veya yanlışı öğrenebilir. Eğer insanlar kitap okumazsa tecrübelerle doğruyu ve yanlışı öğrenirler, unutmayalım ki tecrübelerde yavaş bir öğrenme yöntemidir. Kitaplar bu olayı hızlandırıp kolaylaştırıyor. Bu organizasyonda emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Erzurum’da bu tür kampanyalara daha çok desteğin verileceğine inanıyorum.  Kitap okumanın modası geçmez herkesin kitap okumaya ihtiyacı var.” dedi.

Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı ise, “Proje çerçevesinde ilçemiz ilk ve ortaokullarında sınıf kitaplığı bulunmayan okullarımızı taradık, bu doğrultuda 54 okulumuzda 700 sınıf kitaplığına ve kitaba ihtiyaç olduğunu belirledik. Başlattığımız kampanya doğrultusunda kaymakamlığımız 25 bin TL harcayarak 1 ve 8’inci sınıflara 605 çeşit kitaptan oluşan 14 bin 360 adet kitap aldı. 28 bin TL’ye de 700 adet sınıf kitaplığı yaptırdık. Sosyal medya aracılığıyla da ilçemize 2 bin adet hediye kitap geldi. Toplam 34 bin kitap toplayarak kampanyamızı devam ettirmek istiyoruz. Hedefimiz okumayı öğrencilerimizde bir davranış haline getirmek.” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.