Erzurum Haber

Kişi başı yeşil alan miktarı 8.50 metrekare

Kişi başı yeşil alan miktarı 8.50 metrekare
299 Kez
16 Haziran 2014 - 15:19

Erzurum(zirve2000)
Palandöken Belediyesi, ilçenin farklı noktalarında gerçekleştirdiği çiçeklendirme çalışmaları ile cadde ve sokaklara baharın renklerini taşıdı.
Palandöken Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, peyzaj düzenlemeleri kapsamında cadde, sokak, orta refüj ve parklara diktiği gül ve mevsimlik çiçeklerle Palandöken ve çevresine rengarenk bir görünüm kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Palandöken ilçesinin genelinde devam eden peyzaj çalışmaları kapsamında sorumluluk alanlarına gülfidanlarını ve değişik türlerde mevsimlik çiçeği toprakla buluşturuyor. Kavşakları ve refüjleri süsleyen gül ve mevsimlik çiçekler eşsiz görüntüler sergilerken, çalışmalar vatandaşların da büyük beğenisini kazanıyor.
ŞEHRİN EN FAZLA YEŞİL ALANA SAHİP İLÇE
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Parklara özellikle sorumlu olduğumuz cadde üzerindeki refüjlere binlerce gülfidanı ve mevsimlik çiçek dikildi. Palandöken rengârenk bir görünüme kavuştu; ortaya çıkan renk cümbüşü şehrimizin estetiğine ayrı bir hava katıyor. Ekiplerimiz Palandöken’deki yeşil dokuyu artırmak için aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Palandöken Belediyesi kent estetiği, yeşil alan çalışmalarıyla son yıllarda 40 olan park sayısını 85’e çıkartarak Erzurum’un ve Palandökenlilerin hizmetine sunduk. Çocuklar için hizmette olan oyun parkını da yeni oyun grupları ilave ederek yeniledi. Yeni yapılan parklarla birlikte Palandöken de kişi başına düşen yeşil alan miktarı 8.50 metrekareye ulaştı. Park ve yeşil alan çalışmalarımız bu dönemde de aralıksız devam edecek. Çünkü hedefimiz ve amacımız yeşil bir Palandöken” diye konuştu.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
DAİB’E YENİ HİZMET BİNASI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’UN BEKLENTİLERİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
2 BİN ÇOCUĞA BOT VE MONT
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DAN HAVALANACAKLAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BAN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EMRE AKAL ŞAMPİYON OLDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DA MOTOSİKLET KAZASI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SEKMEN’DEN 24 KASIM MESAJI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
VAR’DA PROBLEM VAR!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÜNEŞ’İN İSYANI VAR!

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.