Erzurum Haber

Kimse kiralamak istemiyor…

Kimse kiralamak istemiyor…
362 Kez
28 Haziran 2013 - 11:13

MNG Holding tarafından inşa edilen ve Erzurum Büyükşehir Belediyesine devredilen yeni şehirlerarası otobüs terminal binası, bu günlerde hava parası ve kira rakamları ile gündem oluşturuyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilen yeni otobüs terminalini 1.5 milyon liraya Yozgatlı bir firma almıştı. Firma yetkililerinin yeni terminal binasında yer kiralamak isteyen otobüs firmalarından büyük kira rakamları talep ettiği iddia ediliyor. Bir Erzurum otobüs firması yeni terminal binasından yer kiralamak istediğini, kendisinden 400 bin lira hava parası ve aylık 12 bin lira da kira bedeli istendiğini iddia etti. Bir başka bir Erzurum firması ise yüksek rakamlar karşısında yer kiralamaktan vazgeçerek kendi terminal binasını yapma kararı aldı.

Otobüs firmaları özellikle kira bedellerinin indirilmesi ve hava parasının alınmaması isteğiyle Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşme yapacaklarını, bazı sivil kitle örgütü başkanlarıyla da istişare edeceklerini söylediler.

Firma yetkilileri,’Bunlar çok büyük rakamlar. Biz bu kadar büyük paralar kazanmıyoruz ki, kira bedeli veya hava parası olarak ödeyelim. Zaten şehir merkezine çok uzak bir yere kurdular. Bir çok sıkıntısı var. Bir de hava parası ve kira karşımıza çıkınca şok olduk. Burayı ihale ile alan bir yılda ödediği parayı kazanmak istiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza konuyu anlatacağız ve yardım isteyeceğiz’ dediler.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.