Erzurum Haber

Kimi ağladı kimi bayıldı

Kimi ağladı kimi bayıldı
410 Kez
20 Mart 2013 - 14:46

Erzurum’da soğuk hava altında düzenlenen okullar arası kros grup şampiyonasında yarışı bitiren öğrenciler ayakta durmakta güçlük çekerken, baygınlık geçiren çoğu öğrenci de çimlerin üzerine serildi.
Erzurum’da düzenlenen okullar arası kros grup şampiyonasında öğrenciler adeta bayılana kadar koştular. Kazım Karabekir Stadyumu yanında bulunan tantan pistinde organize edilen yarışlara 16 ilden 400 sporcu katıldı. Öğrenciler yıldız kızlar 3 bin metre ve yıldız erkekler 3 bin metre, genç kızlar 5 bin metre ve genç erkekler 5 bin metre olmak üzere 4 ayrı kategoride birincilik için mücadele ettiler.
Dört ayrı kategoride yarışan öğrenciler birbirleriyle kıyasıya yarıştılar. Soğuk havanın da etkisiyle bitiş çizgisini geçen çoğunluğu kız öğrenci fenalık geçirerek bayıldılar. Bayılarak çimlerin üzerine serilen öğrencilere hocaları ve alanda bulunan sağlık ekipleri müdahalede bulundu. Bazı öğrenciler de yarışmada derece elde edemeyince hüngür hüngür gözyaşlarına boğuldular.
Erzurum Atletizm İl Temsilcisi Zeyit Palabıyık, 16 ilden gelen 400 öğrencinin okullar arası kros grup şampiyonasında mücadele ettiklerini belirterek zor geçen yarışların güzel bir şekilde geçtiğini kaydetti.
Palabıyık, şampiyonada dereceye giren öğrencilerin Türkiye şampiyonasında takımlarını temsil edeceklerini kaydetti.
Yarışların yüksek rakım nedeniyle kendilerini zorladığını belirten çevre illerden Erzurum’a gelen öğrenciler de, “Oldukça zor ve çekişmeli yarışlar geçti. Mesafe çok olunca finiş çizgisinde bayılan da çok oldu. Bayılana kadar adeta koştuk” dediler.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.