Erzurum Haber

Kent merkezi at arabalarına yasak

Kent merkezi at arabalarına yasak
376 Kez
21 Eylül 2012 - 9:39

Erzurum’da ana arterler de at arabalarının trafiğe çıkmasına yasak getirilirdi. Yasağa uymayan at arabası sahiplerine zabıta ve emniyet ekipleri tarafından cezai işlem uygulanıyor. Ekipler cadde girişlerinde yaptıkları yol kontrol çalışmalarıyla at arabalarının ana caddelere girmesine engel oluyor. Kurala uymayan at arabası sahiplerinin arabalarına emniyet ve zabıta ekipleri tarafından el konuluyor.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri at arabalarının şehir merkezinde ana arterler de trafiğe çıkmalarını engellemek için çalışma sürdürüyor. Zabıta ve emniyet ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, yasak kararına uymayarak şehir merkezine girdiği tespit edilen bazı at arabası sürücüleri hakkında yasal işlem yapıldı.
Trafik ekipleri, Erzurum Trafik Komisyonu’nun aldığı karar gereği at arabalarının şehir merkezine ana arterlere girişlerinin yasakladığını belirterek yasaklara uymayan at arabası sürücülerine cezai müeyyide uygulandığını söylediler.
At arabalarının şehir içine girmesinin yasaklanması vatandaşlar tarafından da destekleniyor. Vatandaşlar, “Belediye ve emniyetin at arabalarını şehrin içine sokmaması çok iyi oluyor. Trafiği de olumsuz yönde etkiliyorlar. At pislikleri çevrede kötü görüntü ve kokulara neden oluyor. Aslında modern bir şehirde hala at arabası ile taşımacılık yapılması şehrimize de yakışmıyor.” dediler.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.