Erzurum Haber

Kayakla atlamada Erzurum’un ilk madalyası

Kayakla atlamada Erzurum’un ilk madalyası
426 Kez
22 Mart 2013 - 10:55

Erzurumlu Arda İpçioğlu, İrfan Çintimar ve Ayberk Demir Polonya’da düzenlenen Lotus Cup’ta madalya alarak Türk Spor Tarihine isimlerini yazdırdı. Başarılı sporcuları kutlayan Vali Sebahattin Öztürk, “Bu dereceler Erzurum için mukadder bir başarıdır” dedi.

Kayakla atlamada ilk madalya

Erzurum’da düzenlenen 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için yaptırılan kayakla atlama kulelerinde yetişen sporcular ilk madalyalarını aldı. Polonya’nın Zagopone şehrinde gerçekleşen Lotus Cup Kayaklı Atlama yarışmalarına katılan Arda İpçioğlu ikinci, İrfan Çintimar üçüncü oldu. Kural hatası yüzünden Ayberk Demirci’nin 8’inci bitirdiği yarışmalarda Erzurumlu sporcular kayakla atlamada madalya alarak Türk Spor tarihine adlarını yazdırdı.

Şampiyona sonrası Erzurum’a dönen başarılı sporcuları tebrik eden Vali Sebahattin Öztürk, Türkiye adına kayakla atlamada ilk madalyanın kazanıldığını söyledi. Sporcuları ödüllendiren Öztürk, “Türkiye olarak yeni tanıştığımız Buz Hokeyi,  Curling, Short Track ve Kayakla atlama gibi kış ve buz sporlarında sporcularımızın  kısa sürede büyük aşama kat etmesi ve Avrupalı rakipleri ile yarışıyor olması bizleri gururlandırmıştır. Türkiye adına önemli bir başarı” dedi.

Kayakla atmada gelen bu başarıları da Türkiye adına önemli buluyorum. Artık Erzurumlu sadece Güreş ve futbolda başarıyı aramıyor. Komplike bir başarı düşünüyor” dedi.

Erzurum’da başarılı olan Erzurumlu Kayakla Atlamacıları Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, kabul etti. Vali Öztürk, Cumhuriyet altını hediye ettiği başarılı kayakçıların elde ettiği başarının ilk olması sebebiyle mutluluk verici olduğunu belirterek, “Türkiye’ye kayakla atlamada gelen bu ilk madalyaları ve dereceleri Erzurum adına mukadder görüyorum. Erzurum artık kış ve buz sporlarında Türkiye’ye öncülük etmeye başlamıştır.  Bu gençlerin başarısını tekil bir başarı olarak değerlendiremeyiz. Bundan sonra kayakla atlama sporunda da büyük düşünmek zorundayız” dedi.

Türkiye’nin kayakla atlamadaki ilk dereceleri

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Lotus Cup’ta ikinci olarak gümüş madalya kazanan Arda İpçioğlu, üçüncü olan İrfan Çintimar ve 8. Olan Ayberk Demir’in Türkiye adına kayakla atlamada resmi anlamda gelen ilk dereceler olduğunu belirtti. Vali Öztürk, “Bu çocuklarımız kayakla atlamada bir ilki gerçekleştirmiştir. Türkiye olarak yeni tanıştığımız Buz Hokeyi,  Curling, Short Track ve Kayakla atlama gibi kış ve buz sporlarında sporcularımızın  kısa sürede büyük aşama kat etmesi ve Avrupalı rakipleri ile yarışıyor olması bizleri gururlandırmıştır. Kayakla atmada gelen bu başarıları da Türkiye adına önemli buluyorum. Artık Erzurumlu sadece Güreş ve futbolda başarıyı aramıyor. Komplike bir başarı düşünüyor” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.