Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Kayak Federasyonu’na sürpriz aday

23 Mart 2014, 19:53
Kayak Federasyonu’na sürpriz aday

Kayak Federasyonu’na sürpriz aday

MÜSİAD Kurucu Başkanı işadamı Erol Yarar, Nisan ayında yapılacak olan genel kurulda Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Yıllardır kayak sporunun içinde olduğunu söyleyen Yarar, “Kış sporlarına yeni bir sayfa açmak için talip olduk” dedi.

Furkan NEHRİ/ERZURUM

Türkiye’nin tanınmış iş adamlarından, Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD)Kurucu Başkanı Erol Yarar, Erzurum Dedeman Ski Lodge’da düzenlediği basın toplantısıyla önümüzdeki ay içinde yapılacak olan Kayak Federasyonu Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Yıllardır kayak sporunun içinde olduğunu vurgulayan Yarar, adaylığını Erzurum’da açıklamasının da özel anlamları olduğunu ifade etti. Yarar, “Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, İslam dünyasında çok önemli yere sahip olan ve kış sporlarının doğallıklarıyla merkezi haline gelen Erzurum’da, Kayak Federasyonuna Başkan olmak için aday olduğumu açıklıyorum. Ülkemize ve Erzurum’a faydalı olabilmek için yeni bir sayfa açmaya geldik. Tabii bu işler ekip işidir. Ben bundan önce yaptıklarımıza ve birlikte çalışacağım ekibime çok güveniyorum” dedi.

Kayak sporu ile bir ülkenin kalkınabileceğini söyleyen Erol Yarar, vizyonun geniş olması gerektiğini söyledi. Erzurum’da ki Atlama Kulelerinin kullanılamadığını hatırlatan Yarar, “ Bizim amacımız Kayak Federasyonu Başkanlığından çok daha öte Hakkari’de, Erzurum’da, Van’da, Kars’ta ‘elimden bir tutan yokmu’ diyen çocuklara ulaşmaktır. Onları alıp Türk sporuna kazandırmaktır. Son olarak Rusya’da yapılan olimpiyatlara 80 milyonluk Türkiye’den 6 sporcu gitmiş. Başarıya da bakarsanız koca bir sıfır. Atlama Kulelerinde binlerce gencin eğitilmiş olması gerekirdi. Başarımız yok ama bir sürü tesislerimiz var. Bu tesisler neden yapıldı? Bizler bu başarısızlığı kabul etmiyoruz. Çıtamız yükselmelidir” şeklinde konuştu.

Kayak camiasında ki her sporseverden oy isteyen Yarar, “Yeni bir anlayışla, temiz bir sayfa açmak için bu göreve talip olduk. 225 delegemiz var. Herkesin oyunu istiyoruz. Herkesle birlikte çalışacağız. Ahbap-çavuş ilişkilerini bitireceğiz. Hocaların, sporcuların geçim sıkıntısı çekmeden ülke sporuna hizmet edebilmeleri için çabalayacağız” dedi.

Kulaçoğlu, Yarar’a destek verdi

Kayak Federasyonu Başkan Adayı Erol Yarar’a destek için gelen ve yönetim listesinde de yer alan işadamı Fuat Kulaçoğlu’da kayak sporuna çok hizmetlerde bulunduğu söyleyerek, Yarar’ın kayak severlerin talebi üzerine aday olduğunu söyledi. Kulaçoğlu, “Yaklaşık 40 yıldır kayak sporunun içindeyim. Lisanslı sporculuk, turizm elçiliği gibi birçok alanda bu spora hizmet etmeye çalıştım. Erol Yarar bey, kurduğu MÜSİAD’la da kendini çok güzel ispat etmiştir. Türk işadamlarına verdiği büyük katkıları kayak sporuna da verecektir.  Erol Yarar’ın bu federasyonda başkan adayı olmasını bizler çok istedik. Uzun istişareler sonucu da kendisi bunu kabul etti. Ben inanıyorum ki her şey çok daha güzel olacak. Kazanan Türk sporu olacak” diye konuştu.

Erol Yarar’a destek için kayak ve iş dünyasından Ali Oto, Cafer Nuroğlu, Yrd.Doç.Dr.Fatih Kıyıcı ve Eşref Albayrak’ta basın toplantısında yer aldı.

Yorumlar

  1. Sabri TOPDAĞI diyor ki:

    Kayak sporu ile ne derece ilgili olduğunu bilmiyorum ama Erzurum’lu olmadığını biliyorum.

Yorum Yaz


*